Bitcoin zakt ver weg door twijfel over deal FTX en Binance
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is dinsdag flink wat van zijn waarde kwijtgeraakt. De digitale munt verloor bijna 15 procent waardoor hij onder de 17.500 dollar zakte. Dat gebeurde na nieuws rond de potentiƫle overname van cryptobeurs FTX door zijn rivaal Binance.
Binance-baas Changpeng Zhao verbaasde de cryptowereld eerder met de aankondiging dat zijn bedrijf FTX overneemt. Volgens Zhao kampte de concurrent met liquiditeitsproblemen. Binance droeg bij aan de paniek die ontstond door te stellen dat het ook zijn FTX-munten in de verkoop deed. Ook andere beleggers trokken hun conclusie en haalden hun geld weg. Daarop zag FTX geen andere keuze dan over te worden genomen door Binance.
De overeenkomst die werd ondertekend voor de overname zou echter niet bindend zijn, waarmee de nervositeit op de cryptomarkt weer werd aangejaagd. Vooral omdat Binance zou kunnen besluiten om zonder al te grote problemen alsnog weg te lopen van de deal. Dat zorgde ervoor dat bitcoin, maar ook andere crypto's flink aan waarde verloren, na de turbulentie van de afgelopen dagen.
Tokens als ether, polkadot en avalanche daalden elk met meer dan 14 procent. Solana en dogecoin verloren ruim een kwart. FTT, de zogeheten utilitytoken van FTX zakte meer dan 75 procent. De kwestie rond FTX en Binance zorgde bij sommige handelaren voor flashbacks naar de eerdere problemen rondom Celsius, de cryptokredietverstrekker die eerder dit jaar ten onder ging. Ook andere bedrijven werden geraakt door die marktcrash.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
14 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israƫl gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
17 uur geleden