Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin zakt kortstondig tot onder de 40.000 dollar

Bitcoin zakt kortstondig tot onder de 40.000 dollar

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin zakte eerder op woensdag voor het eerst sinds augustus kortstondig tot onder de 40.000 dollar, omgerekend ruim 34.000 euro, maar veerde daarna weer op. De munt verloor de voorbije dagen aan waarde na toenemende kritiek van toezichthouders. Het positieve sentiment op de wereldwijde markten zorgde er evenwel voor dat de dip tot onder de 40.000 dollar van korte duur was.

De vrees voor de impact van een mogelijke wanbetaling van de Chinese projectontwikkelaar Evergrande zette de financiële markten de laatste dagen onder druk. Ook de verwachting dat de Amerikaanse Federal Reserve zijn crisissteun gaat afbouwen speelde een rol in het beurssentiment. Ook de bitcoin bleek niet immuun voor de uitverkoop op de traditionele markten.

Crypto's bewegen steeds meer mee met het sentiment op de gereguleerde markten, nu toezichthouders de tokens nadrukkelijke in de gaten houden. In een dinsdag gehouden discussie over digitale munten zei de voorzitter van de Amerikaanse beurswaakhond SEC dat eerdere initiatieven van banken en andere bedrijven die alternatieve geldvormen aanboden, zijn mislukt. Verder geven Amerikaanse regels de SEC een steeds grotere controle over crypto's, zo werd benadrukt. De SEC-voorzitter zei ook dat er enkele "gaten" zijn in het toezicht op digitale munten die het Congres zou kunnen helpen dichten, zoals het reguleren van crypto-uitwisselingen.

De Amerikaans toezichthouder Office of the Comptroller of the Currency stelde op zijn beurt dat crypto's en andere op blockchain gebaseerde financieringen een bedreiging kunnen vormen voor het financiële systeem. Daarbij werd een vergelijking gemaakt met de manier waarop bepaalde derivaten, complexe financiële producten die zijn bedoeld om renterisico's af te dekken, ruim 10 jaar geleden voor grote problemen zorgden.

Meer uit Financieel

Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

1 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

3 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

4 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

4 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

5 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

6 uur geleden
Bits of Freedom blij met aanpassingen aan Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.

7 uur geleden