Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin wint wat terrein na koersval van afgelopen weekend

Bitcoin wint wat terrein na koersval van afgelopen weekend

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin won dinsdag weer aan waarde na de enorme koersval van afgelopen weekend. Beleggers hadden minder zorgen over de economische impact van de Omikron-variant van het coronavirus. Daardoor durfden ze weer te investeren in risicovolle investeringen zoals cryptomunten.

Rond 15.30 uur was de belangrijkste digitale munt de afgelopen 24 uur zo'n 6 procent gestegen. Daarmee was een bitcoin weer meer dan 51.000 dollar waard (ruim 45.000 euro). 's Werelds bekendste cryptomunt kelderde zaterdag nog met 17 procent naar zo'n 47.200 dollar.

De bitcoin tikte in november nog een recordniveau aan van zo'n 69.000 dollar, maar na de ontdekking van Omikron ging de waarde hard omlaag. Vanwege de onzekerheid over de nieuwe virusvariant verkochten beleggers meer risicovolle investeringen zoals digitale munten en werden zogenoemde veilige havens opgezocht, zoals obligaties, bepaalde munteenheden als de Japanse yen en de dollar en ook goud. Dat zijn beleggingscategorieën die redelijk waardevast zijn.

Meer uit Financieel

Rusland gaat voor het eerst leningen in Chinees geld uitgeven

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

3 uur geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

4 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

4 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

4 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

5 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

6 uur geleden