Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin wint in korte tijd flink aan waarde

Bitcoin wint in korte tijd flink aan waarde

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt bitcoin is vrijdag in enkele minuten tijd bijna een tiende gestegen. Daardoor werd de digitale valuta in de loop van de middag (Nederlandse tijd) voor bijna 48.000 dollar verhandeld, omgerekend ruim 41.000 euro. Het gaat tevens om de grootste winst op dagbasis in maanden.

Waarom de bitcoin opeens zo hard in waarde stijgt, is niet helemaal duidelijk. Sommige analisten wijzen op opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Die heeft donderdag laten weten dat de Amerikaanse koepel van centrale banken niet van plan is om cryptomunten te verbieden. Er zijn ook kenners die meer technische factoren aanstippen en anderen denken dat de opleving van de koers verband houdt met ontwikkelingen op de financiële markten in brede zin.

Crypto's bewegen steeds meer mee met het sentiment op de gereguleerde markten, nu toezichthouders de tokens meer in de gaten houden. Ruim een week geleden was de bitcoin nog rond de 40.000 dollar waard. De koers stond dagen lang onder druk na toenemende kritiek van toezichthouders. Ook bleek de bitcoin toen niet immuun voor de uitverkoop op de traditionele markten. Maar toen de graadmeters op de wereldwijde aandelenbeurzen daarna weer herstel toonden bleek de dip van de bitcoin eveneens van korte duur.

Meer uit Financieel

ACM start campagne over gebruikersrechten op onlineplatforms

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start deze week een voorlichtingscampagne om gebruikers van onlineplatforms te informeren over hun rechten en de stappen die zij kunnen ondernemen bij schending daarvan. Volgens de toezichthouder weten veel consumenten en zakelijke gebruikers vaak niet wat hun rechten zijn bij het gebruik van deze onlinediensten.

49 minuten geleden
Flink meer winkels failliet in het tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels dat failliet is gegaan, is van april tot en met juni flink gestegen, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) geconstateerd. In totaal ging het om 89 bedrijven, tegen 66 in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal faillissementen in de hele economie nam juist met 7 procent af.

49 minuten geleden
Koreaanse luchtvaartmaatschappij koopt ruim honderd Boeings

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Korean Air koopt 103 toestellen van vliegtuigbouwer Boeing, heeft de Zuid-Koreaanse luchtvaartmaatschappij maandag laten weten. Het is de grootste bestelling in de geschiedenis van de luchtvaartmaatschappij. De aankoop werd bekendgemaakt kort na de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Zuid-Koreaanse ambtgenoot Lee Jae-myung.

1 uur geleden
Trump kondigt ontslag van Fed-bestuurder Cook aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.

4 uur geleden
SOMO roept pensioenfondsen op: breek met vermogensbeheerders VS

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.

6 uur geleden
Keurig Dr Pepper onderuit op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.

9 uur geleden
Musk klaagt Apple en OpenAI aan over voorkeursbehandeling ChatGPT

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.

10 uur geleden