Bitcoin werd in 2021 ruim 60 procent meer waard
AMSTERDAM (ANP/AFP) - Bitcoin lijkt het jaar af te sluiten met een prijs van rond de 48.000 dollar (42.500 euro). Dat is ruim 60 procent meer dan de waarde die de belangrijke cryptomunt had op 1 januari 2021. Dat de bitcoin dit jaar zo hard in waarde steeg kwam onder meer door toenemende interesse van Wall Street.
Zo maakte Coinbase, het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins, in april zijn debuut op de beurs in New York. De waarde van het aandeel ligt momenteel in de buurt van de introductieprijs van 250 dollar.
Sinds eind oktober wordt op Wall Street het eerste beursgenoteerde investeringsfonds in bitcoins verhandeld dat door de Amerikaanse beurswaakhond is goedgekeurd. Het gaat om een fonds dat de koers van de populairste cryptomunt volgt. Beleggers kunnen met een zogeheten exchange-traded fund (ETF) profiteren van waardestijgingen zonder zelf de digitale valuta te hoeven kopen.
Beter imago
Door de komst van zo'n ETF werd de bitcoin toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Zo hoeven ze de cryptomunt niet zelf te bewaren in een digitale portemonnee. Experts wezen er ook op dat de goedkeuring het imago verbetert van de bitcoin, die nog vaak in verband wordt gebracht met witwasoperaties en cybercriminaliteit.
Volgens CoinGecko werd de bitcoin begin november voor een recordhoogte van meer dan 69.000 dollar verhandeld. Sindsdien is de koers meer dan 30 procent gezakt. Onder meer het harde optreden van China tegen de handel in en het minen van digitale munten drukt de prijs volgens kenners, net als het risico dat de Verenigde Staten en Europese landen regulerende maatregelen zullen nemen.
Bitcoin bleek evengoed een goede investering met een waardestijging van ruim 60 procent in 2021. De Amsterdamse aandelenbeurs AEX koerst af op een jaarwinst van rond de 30 procent. De Amerikaanse S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq lijken het jaar af te sluiten met winsten van respectievelijk bijna 28 procent en dik 22 procent in 2021.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
35 minuten geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
36 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
11 uur geleden