Bitcoin vrijwel vlak na lauwe ontvangst komst bitcoinfondsen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin liet donderdag weinig beweging zien. De langverwachte goedkeuring voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen door de Amerikaanse beurswaakhond SEC, werd daarmee lauw ontvangen door investeerders in de grootste cryptomunt ter wereld. Mede door het optimisme over de mogelijke komst van de beursgenoteerde bitcoinfondsen is de cryptomunt in het afgelopen jaar echter al zo'n 160 procent in waarde gestegen.
De toezichthouder liet woensdag weten akkoord te zijn gegaan met de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Dat maakt de cryptomunt toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Beleggers hoeven dan niet direct bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan krijgen ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoin.
"Hoewel we de notering en verhandeling van bepaalde bitcoin-ETF's hebben goedgekeurd, hebben we bitcoin zelf niet goedgekeurd of aanbevolen", zei SEC-topman Gary Gensler in een verklaring. "Beleggers moeten voorzichtig blijven met betrekking tot de talloze risico's die verbonden zijn aan bitcoin en producten waarvan de waarde verbonden is aan crypto."
Ether
De bitcoin steeg na de goedkeuring kortstondig naar 47.000 dollar, maar viel daarna weer snel terug en noteerde donderdagochtend onder de 46.000 dollar. Volgens kenners was het nieuws over de komst van de bitcoin-ETF's al ingeprijsd in de koers.
Dinsdag schoot de bitcoin nog even richting de 48.000 dollar. Die opmars volgde op een nepbericht op X waarin werd gemeld dat de SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de bitcoin-ETF's. Nadat de SEC kort daarna verklaarde dat deze mededeling niet klopte, zakte de bitcoin weer tot rond de 45.000 dollar.
Ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, steeg wel flink in koers. De cryptomunt is sinds de goedkeuring van de bitcoin-ETF's 9 procent in waarde gestegen tot 2585 dollar. Crypto-investeerders lijken erop te gokken dat er nu ook spoedig ether-ETF's op de markt zullen komen.
Meer uit Financieel
REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
3 uur geleden