Bitcoin vrijwel vlak na lauwe ontvangst komst bitcoinfondsen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin liet donderdag weinig beweging zien. De langverwachte goedkeuring voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen door de Amerikaanse beurswaakhond SEC, werd daarmee lauw ontvangen door investeerders in de grootste cryptomunt ter wereld. Mede door het optimisme over de mogelijke komst van de beursgenoteerde bitcoinfondsen is de cryptomunt in het afgelopen jaar echter al zo'n 160 procent in waarde gestegen.
De toezichthouder liet woensdag weten akkoord te zijn gegaan met de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Dat maakt de cryptomunt toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Beleggers hoeven dan niet direct bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan krijgen ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoin.
"Hoewel we de notering en verhandeling van bepaalde bitcoin-ETF's hebben goedgekeurd, hebben we bitcoin zelf niet goedgekeurd of aanbevolen", zei SEC-topman Gary Gensler in een verklaring. "Beleggers moeten voorzichtig blijven met betrekking tot de talloze risico's die verbonden zijn aan bitcoin en producten waarvan de waarde verbonden is aan crypto."
Ether
De bitcoin steeg na de goedkeuring kortstondig naar 47.000 dollar, maar viel daarna weer snel terug en noteerde donderdagochtend onder de 46.000 dollar. Volgens kenners was het nieuws over de komst van de bitcoin-ETF's al ingeprijsd in de koers.
Dinsdag schoot de bitcoin nog even richting de 48.000 dollar. Die opmars volgde op een nepbericht op X waarin werd gemeld dat de SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de bitcoin-ETF's. Nadat de SEC kort daarna verklaarde dat deze mededeling niet klopte, zakte de bitcoin weer tot rond de 45.000 dollar.
Ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, steeg wel flink in koers. De cryptomunt is sinds de goedkeuring van de bitcoin-ETF's 9 procent in waarde gestegen tot 2585 dollar. Crypto-investeerders lijken erop te gokken dat er nu ook spoedig ether-ETF's op de markt zullen komen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
11 uur geleden