Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin vrijwel vlak na lauwe ontvangst komst bitcoinfondsen

Bitcoin vrijwel vlak na lauwe ontvangst komst bitcoinfondsen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin liet donderdag weinig beweging zien. De langverwachte goedkeuring voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen door de Amerikaanse beurswaakhond SEC, werd daarmee lauw ontvangen door investeerders in de grootste cryptomunt ter wereld. Mede door het optimisme over de mogelijke komst van de beursgenoteerde bitcoinfondsen is de cryptomunt in het afgelopen jaar echter al zo'n 160 procent in waarde gestegen.

De toezichthouder liet woensdag weten akkoord te zijn gegaan met de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Dat maakt de cryptomunt toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Beleggers hoeven dan niet direct bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan krijgen ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoin.

"Hoewel we de notering en verhandeling van bepaalde bitcoin-ETF's hebben goedgekeurd, hebben we bitcoin zelf niet goedgekeurd of aanbevolen", zei SEC-topman Gary Gensler in een verklaring. "Beleggers moeten voorzichtig blijven met betrekking tot de talloze risico's die verbonden zijn aan bitcoin en producten waarvan de waarde verbonden is aan crypto."

Ether

De bitcoin steeg na de goedkeuring kortstondig naar 47.000 dollar, maar viel daarna weer snel terug en noteerde donderdagochtend onder de 46.000 dollar. Volgens kenners was het nieuws over de komst van de bitcoin-ETF's al ingeprijsd in de koers.

Dinsdag schoot de bitcoin nog even richting de 48.000 dollar. Die opmars volgde op een nepbericht op X waarin werd gemeld dat de SEC goedkeuring zou hebben gegeven voor de bitcoin-ETF's. Nadat de SEC kort daarna verklaarde dat deze mededeling niet klopte, zakte de bitcoin weer tot rond de 45.000 dollar.

Ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, steeg wel flink in koers. De cryptomunt is sinds de goedkeuring van de bitcoin-ETF's 9 procent in waarde gestegen tot 2585 dollar. Crypto-investeerders lijken erop te gokken dat er nu ook spoedig ether-ETF's op de markt zullen komen.

Meer uit Financieel

Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

13 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

2 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

4 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

5 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

14 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

23 uur geleden