Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin voor het eerst sinds september onder grens 40.000 dollar

Bitcoin voor het eerst sinds september onder grens 40.000 dollar

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is maandagmiddag kort onder de grens van 40.000 dollar (zo’n 35.000 euro) geweest. Dat is voor het eerst sinds september. De belangrijkste digitale munt neemt al enkele weken af in waarde. Die daling is sinds het begin van dit jaar ongeveer 14 procent, goed voor de slechtste start van een kalenderjaar voor de munt sinds ten minste 2012.

Sinds eind november, toen de bitcoin zijn hoogste punt ooit bereikte, is de waarde ongeveer 40 procent verminderd. Maar nog steeds is de munt vele malen meer waard dan voor de coronacrisis.

Als reden voor de snelle daling de afgelopen weken wordt een mogelijk aanstaand rentebeleid van de Amerikaanse centrale bankenkoepel Federal Reserve gezien. Uit notulen van de vorige beleidsvergadering bleek dat de Amerikaanse rente sneller dan verwacht zou kunnen worden verhoogd. Als de rentes stijgen, stappen beleggers doorgaans uit meer risicovolle beleggingen zoals cryptomunten.

Meer uit Financieel

Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

2 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

3 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

21 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

23 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 dag geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

1 dag geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

1 dag geleden