Bitcoin voor het eerst sinds september onder grens 40.000 dollar
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is maandagmiddag kort onder de grens van 40.000 dollar (zo’n 35.000 euro) geweest. Dat is voor het eerst sinds september. De belangrijkste digitale munt neemt al enkele weken af in waarde. Die daling is sinds het begin van dit jaar ongeveer 14 procent, goed voor de slechtste start van een kalenderjaar voor de munt sinds ten minste 2012.
Sinds eind november, toen de bitcoin zijn hoogste punt ooit bereikte, is de waarde ongeveer 40 procent verminderd. Maar nog steeds is de munt vele malen meer waard dan voor de coronacrisis.
Als reden voor de snelle daling de afgelopen weken wordt een mogelijk aanstaand rentebeleid van de Amerikaanse centrale bankenkoepel Federal Reserve gezien. Uit notulen van de vorige beleidsvergadering bleek dat de Amerikaanse rente sneller dan verwacht zou kunnen worden verhoogd. Als de rentes stijgen, stappen beleggers doorgaans uit meer risicovolle beleggingen zoals cryptomunten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.
2 uur geleden