Bitcoin voor het eerst sinds eind 2021 boven 57.000 dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is dinsdag voor het eerst sinds eind 2021 weer tot boven de 57.000 dollar gestegen. De waarde van de grootste cryptomunt ter wereld zette daarmee het herstel voort na de schandalen in de afgelopen jaren, zoals het omvallen van het grote handelsplatform FTX in 2022. De prijs van de bitcoin wordt gesteund door de sterke vraag van beleggers naar op de beurs verhandelde bitcoin-fondsen en verdere aankopen door MicroStrategy.
Twee weken geleden brak de bitcoin al voor het eerst sinds het einde van 2021 door de grens van 50.000 dollar en de cryptomunt is dit jaar al met ruim 30 procent gestegen. Mede door de ondergang van FTX was de bitcoin begin 2023 nog maar 16.600 dollar waard. De bitcoin, die meer dan tien jaar geleden werd geïntroduceerd, bereikte in november 2021 een recordniveau van circa 69.000 dollar.
Volgens gegevens van persbureau Bloomberg hebben beleggers zo'n 5,6 miljard dollar gestort in de zogeheten bitcoin-ETF's die op 11 januari in de Verenigde Staten werden geïntroduceerd. Door die fondsen is de cryptomunt toegankelijker geworden voor een grotere groep beleggers.
2,2 biljoen dollar
MicroStrategy, een Amerikaanse maker van bedrijfssoftware die bitcoin koopt als onderdeel van zijn strategie, zei maandag dat het deze maand nog eens ongeveer 3000 bitcoin heeft gekocht. Het bedrijf bezit nu ongeveer voor 10 miljard dollar aan bitcoin.
De totale waarde van digitale munten, zoals bitcoin en ether, bedraagt nu ongeveer 2,2 biljoen dollar, volgens cijfers van CoinGecko. Op het dieptepunt in 2022 bedroeg die waarde nog zo'n 820 miljard dollar, na de ineenstorting van FTX en andere cryptoplatforms.
Beurswaarde cryptobedrijven
Op Wall Street zagen de cryptobedrijven hun beurswaarde maandag al flink stijgen door de opmars van bitcoin. Zo steeg cryptobeurs Coinbase bijna 17 procent en werden cryptoplatforms Marathon Digital en Riot Platforms respectievelijk bijna 22 procent en 17 procent meer waard. MicroStrategy steeg 16 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
14 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
18 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
19 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
20 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
22 uur geleden