Bitcoin voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard
SINGAPORE (ANP/RTR/AFP) - De waarde van de bitcoin is in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst de 100.000 dollar gepasseerd. Omstreeks 03.43 uur was 's werelds bekendste cryptomunt 101.094 dollar (ongeveer 96.090 euro) waard. De waarde van de bitcoin zit al langer in de lift, sinds Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Beleggers verwachten dat onder leiding van Trump de regelgeving rond cryptovaluta in de Verenigde Staten zal worden versoepeld.
Sinds de verkiezingsoverwinning is de gehele cryptomarkt al zo'n 1 biljoen (1000 miljard) dollar meer waard geworden. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap was deze markt ruim 3,3 biljoen dollar waard. Bitcoin neemt daarvan bijna 2 biljoen dollar voor zijn rekening.
Trump heeft tijdens zijn verkiezingscampagne onder meer beloofd van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Ook was hij van plan Gary Gensler te ontslaan, het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Gensler kondigde in november echter zelf al zijn vertrek aan. Hij legt zijn functie neer op 20 januari, de dag van de inauguratie van Trump. De SEC-baas stond bekend als voorstander van strengere regels voor cryptomarkten.
140 procent
Trump maakte woensdagavond bekend Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de SEC. Atkins is volgens de aanstaande president een voorstander van "regulering op basis van gezond verstand". Volgens Trump gelooft Atkins in de "beloftes van robuuste, innovatieve kapitaalmarkten die inspelen op de behoeften van beleggers" en erkent hij dat cryptomunten en andere innovaties "cruciaal zijn om Amerika grootser dan ooit tevoren" te maken.
Na het nieuws over de voordracht van Atkins steeg de bitcoin tot een recordniveau van ruim 103.800 dollar. Rond 06.45 uur noteerde de grootste cryptomunt ter wereld op zo'n 102.000 dollar. De bitcoin begon het jaar rond de 43.000 dollar en is sindsdien ongeveer 140 procent in waarde gestegen. Sinds de verkiezingswinst van Trump op 5 november is de digitale munt bijna 50 procent meer waard geworden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.
45 minuten geledenLINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".
4 uur geleden