Bitcoin voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard
SINGAPORE (ANP/RTR/AFP) - De waarde van de bitcoin is in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst de 100.000 dollar gepasseerd. Omstreeks 03.43 uur was 's werelds bekendste cryptomunt 101.094 dollar (ongeveer 96.090 euro) waard. De waarde van de bitcoin zit al langer in de lift, sinds Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Beleggers verwachten dat onder leiding van Trump de regelgeving rond cryptovaluta in de Verenigde Staten zal worden versoepeld.
Sinds de verkiezingsoverwinning is de gehele cryptomarkt al zo'n 1 biljoen (1000 miljard) dollar meer waard geworden. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap was deze markt ruim 3,3 biljoen dollar waard. Bitcoin neemt daarvan bijna 2 biljoen dollar voor zijn rekening.
Trump heeft tijdens zijn verkiezingscampagne onder meer beloofd van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Ook was hij van plan Gary Gensler te ontslaan, het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Gensler kondigde in november echter zelf al zijn vertrek aan. Hij legt zijn functie neer op 20 januari, de dag van de inauguratie van Trump. De SEC-baas stond bekend als voorstander van strengere regels voor cryptomarkten.
140 procent
Trump maakte woensdagavond bekend Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de SEC. Atkins is volgens de aanstaande president een voorstander van "regulering op basis van gezond verstand". Volgens Trump gelooft Atkins in de "beloftes van robuuste, innovatieve kapitaalmarkten die inspelen op de behoeften van beleggers" en erkent hij dat cryptomunten en andere innovaties "cruciaal zijn om Amerika grootser dan ooit tevoren" te maken.
Na het nieuws over de voordracht van Atkins steeg de bitcoin tot een recordniveau van ruim 103.800 dollar. Rond 06.45 uur noteerde de grootste cryptomunt ter wereld op zo'n 102.000 dollar. De bitcoin begon het jaar rond de 43.000 dollar en is sindsdien ongeveer 140 procent in waarde gestegen. Sinds de verkiezingswinst van Trump op 5 november is de digitale munt bijna 50 procent meer waard geworden.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.
39 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.
11 uur geledenCALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.
12 uur geledenSAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".
13 uur geleden