Bitcoin voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard
SINGAPORE (ANP/RTR/AFP) - De waarde van de bitcoin is in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst de 100.000 dollar gepasseerd. Omstreeks 03.43 uur was 's werelds bekendste cryptomunt 101.094 dollar (ongeveer 96.090 euro) waard. De waarde van de bitcoin zit al langer in de lift, sinds Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft gewonnen. Beleggers verwachten dat onder leiding van Trump de regelgeving rond cryptovaluta in de Verenigde Staten zal worden versoepeld.
Sinds de verkiezingsoverwinning is de gehele cryptomarkt al zo'n 1 biljoen (1000 miljard) dollar meer waard geworden. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap was deze markt ruim 3,3 biljoen dollar waard. Bitcoin neemt daarvan bijna 2 biljoen dollar voor zijn rekening.
Trump heeft tijdens zijn verkiezingscampagne onder meer beloofd van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Ook was hij van plan Gary Gensler te ontslaan, het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Gensler kondigde in november echter zelf al zijn vertrek aan. Hij legt zijn functie neer op 20 januari, de dag van de inauguratie van Trump. De SEC-baas stond bekend als voorstander van strengere regels voor cryptomarkten.
140 procent
Trump maakte woensdagavond bekend Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de SEC. Atkins is volgens de aanstaande president een voorstander van "regulering op basis van gezond verstand". Volgens Trump gelooft Atkins in de "beloftes van robuuste, innovatieve kapitaalmarkten die inspelen op de behoeften van beleggers" en erkent hij dat cryptomunten en andere innovaties "cruciaal zijn om Amerika grootser dan ooit tevoren" te maken.
Na het nieuws over de voordracht van Atkins steeg de bitcoin tot een recordniveau van ruim 103.800 dollar. Rond 06.45 uur noteerde de grootste cryptomunt ter wereld op zo'n 102.000 dollar. De bitcoin begon het jaar rond de 43.000 dollar en is sindsdien ongeveer 140 procent in waarde gestegen. Sinds de verkiezingswinst van Trump op 5 november is de digitale munt bijna 50 procent meer waard geworden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
39 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
5 uur geleden