
Bitcoin verliest weer fors aan waarde
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin verloor in de nacht van maandag op dinsdag wederom fors aan waarde. De belangrijkste digitale munt was rond 07.30 uur Nederlandse tijd zo'n 23.000 dollar waard (22.000 euro). Een dag eerder zakte de bitcoin ook al flink.
Beleggers vrezen hogere rentetarieven van de Amerikaanse Federal Reserve vanwege de hoge inflatie. Cryptomunten worden gezien als risicovolle investeringen en wanneer de rente stijgt kiezen veel beleggers ervoor om minder risico te nemen. Er spelen ook problemen bij cryptobedrijven en die zorgen er mogelijk voor dat investeerders vertrouwen verliezen. Cryptobank Celsius Network bevroor maandag alle transacties, naar eigen zeggen vanwege "extreme marktomstandigheden".
De waarde van de bitcoin daalde ruim 10 procent in de afgelopen 24 uur en 22 procent in de laatste week naar het laagste niveau in anderhalf jaar. Aan het begin van het jaar was een bitcoin nog ruim het dubbele waard met 48.000 dollar. Ether, de op een na grootste cryptomunt, zakte de afgelopen week meer dan een derde in waarde.
Meer uit Financieel
SACRAMENTO (ANP/AFP) - Californië heeft de regering-Trump aangeklaagd omdat de Amerikaanse president een wet van de staat blokkeert die vanaf 2035 benzineauto's verbiedt. Volgens de Californische procureur-generaal Rob Bonta is die beslissing van het Witte Huis illegaal.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met bescheiden winsten gesloten. Bemoedigende kwartaalcijfers van softwareconcern Oracle wakkerden optimisme aan over groei van de AI-sector, waar ook andere techbedrijven van profiteerden. Tegelijkertijd speelden op de markten zorgen over handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en veel andere landen.
4 uur geledenBONN (ANP) - Een Duitse markttoezichthouder heeft de verkoop van drie Duitse slachthuizen van de Nederlandse vleesverwerker Vion aan branchegenoot Tönnies verboden. Dat laatste bedrijf zou door de aankoop van de abattoirs in bepaalde Zuid-Duitse regio's een te machtige positie krijgen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de rest van de Europese Unie zouden zich beter kunnen voorbereiden op een mogelijke nieuwe energiecrisis. Bijvoorbeeld door ervoor te zorgen dat ze van tevoren al weten aan welke huishoudens ze dan financiële steun willen bieden. Dit vindt Dennis Hesseling, hoofd gas-, steenkool- en elektriciteitsmarkten bij het International Energy Agency (IEA).
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt zijn immigratiebeleid aan te passen omdat ondernemers zorgen hebben geuit over het tekort aan arbeidskrachten. In een socialemediabericht meldt hij dat boeren en horecaondernemers bij hem hebben geklaagd dat ze personeel missen na de vele aanhoudingen die immigratiedienst ICE uitvoert.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft donderdag gewaarschuwd dat hij de importheffingen op auto's binnenkort mogelijk verder gaat verhogen. "Hoe hoger je gaat, hoe waarschijnlijker het is dat ze hier een fabriek bouwen", aldus de Amerikaanse president.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - China wil alle heffingen op export uit Afrika afschaffen. "China staat klaar om kwaliteitsproducten uit Afrika op de Chinese markt te verwelkomen", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Vooral middeninkomenslanden op het continent kunnen van een dergelijke handelsovereenkomst profiteren.
9 uur geleden