Bitcoin verliest weer fors aan waarde
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin verloor in de nacht van maandag op dinsdag wederom fors aan waarde. De belangrijkste digitale munt was rond 07.30 uur Nederlandse tijd zo'n 23.000 dollar waard (22.000 euro). Een dag eerder zakte de bitcoin ook al flink.
Beleggers vrezen hogere rentetarieven van de Amerikaanse Federal Reserve vanwege de hoge inflatie. Cryptomunten worden gezien als risicovolle investeringen en wanneer de rente stijgt kiezen veel beleggers ervoor om minder risico te nemen. Er spelen ook problemen bij cryptobedrijven en die zorgen er mogelijk voor dat investeerders vertrouwen verliezen. Cryptobank Celsius Network bevroor maandag alle transacties, naar eigen zeggen vanwege "extreme marktomstandigheden".
De waarde van de bitcoin daalde ruim 10 procent in de afgelopen 24 uur en 22 procent in de laatste week naar het laagste niveau in anderhalf jaar. Aan het begin van het jaar was een bitcoin nog ruim het dubbele waard met 48.000 dollar. Ether, de op een na grootste cryptomunt, zakte de afgelopen week meer dan een derde in waarde.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
12 uur geleden