Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin verliest flink en duikt onder de 50.000 dollar

Bitcoin verliest flink en duikt onder de 50.000 dollar

TOKIO (ANP/RTR) - Cryptomunten waaronder bitcoin en ether hebben vrijdag flink aan waarde ingeleverd. Dat komt onder meer doordat de Amerikaanse president Joe Biden het toptarief voor de belastingen op vermogenswinsten bijna zou willen verdubbelen. Dat zou betekenen dat beleggers meer aan de fiscus moeten afdragen over winsten en dat zou een rem vormen op investeringen in digitale valuta.

De koers van bitcoin dook ruim onder de 50.000 dollar en verloor zo'n 9 procent aan waarde in 24 uur volgens CoinMarketCap. Die website houdt verschillende platforms in de gaten waarop cryptomunten worden verhandeld. Rond 07.30 uur (Nederlandse tijd) was een bitcoin 49.175 dollar waard. Daarmee is een kwart van de waarde verdampt sinds de recordhoogte die begin vorige week werd bereikt.

Ook ether, na bitcoin de cryptomunt met de hoogste totale marktwaarde, leverde in. Ether was vrijdagochtend zo'n 2190 dollar waard en verloor daarmee ruim 9 procent in 24 uur.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

4 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

5 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

7 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

8 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

10 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

10 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

11 uur geleden