Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin verliest flink en duikt onder de 50.000 dollar

Bitcoin verliest flink en duikt onder de 50.000 dollar

TOKIO (ANP/RTR) - Cryptomunten waaronder bitcoin en ether hebben vrijdag flink aan waarde ingeleverd. Dat komt onder meer doordat de Amerikaanse president Joe Biden het toptarief voor de belastingen op vermogenswinsten bijna zou willen verdubbelen. Dat zou betekenen dat beleggers meer aan de fiscus moeten afdragen over winsten en dat zou een rem vormen op investeringen in digitale valuta.

De koers van bitcoin dook ruim onder de 50.000 dollar en verloor zo'n 9 procent aan waarde in 24 uur volgens CoinMarketCap. Die website houdt verschillende platforms in de gaten waarop cryptomunten worden verhandeld. Rond 07.30 uur (Nederlandse tijd) was een bitcoin 49.175 dollar waard. Daarmee is een kwart van de waarde verdampt sinds de recordhoogte die begin vorige week werd bereikt.

Ook ether, na bitcoin de cryptomunt met de hoogste totale marktwaarde, leverde in. Ether was vrijdagochtend zo'n 2190 dollar waard en verloor daarmee ruim 9 procent in 24 uur.

Meer uit Financieel

Australiƫ scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australiƫ gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

6 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

9 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

11 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

12 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

19 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

23 uur geleden