Bitcoin verder omhoog door hoop overwinning Trump
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is maandag verder gestegen tot 63.000 dollar. De bekendste en grootste cryptomunt ter wereld steeg zondag al tot boven de 60.000 dollar, na de moordaanslag op de Amerikaanse oud-president Donald Trump. Trump, die namens de Republikeinen kandidaat is voor de presidentsverkiezingen, staat bekend als een voorstander van cryptovaluta. Marktanalisten denken dat de aanslag de kans vergroot dat Trump de verkiezingen in november wint.
De bitcoin noteerde maandagochtend op 62.989 dollar, een stijging van 5 procent. De digitale munt bereikte daarmee het hoogste niveau in ruim een week. Zondag werd de bitcoin al 3 procent meer waard. Ook andere cryptomunten stegen in waarde. Zo werd ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, dik 5 procent meer waard.
Cryptokenners verwachten dat de aanslag sympathie zal wekken voor de Republikeinse presidentskandidaat. Trump heeft de crypto-industrie ook steeds meer omarmd in een poging kiezers te winnen. Vorige week werd bekend dat Trump een van de sprekers is op de bitcoinconferentie in Nashville, die plaatsvindt van 25 tot en met 27 juli. Dit is het grootste evenement ter wereld op dit gebied.
Trump had in juni al een ontmoeting met miners van bitcoin, die krachtige computers gebruiken om complexe wiskundige problemen op te lossen en daarvoor een beloning in bitcoin ontvangen. Na die ontmoeting zei Trump in een bericht op zijn Truth Social-account dat bitcoin-mining "onze laatste verdedigingslinie tegen een CBDC zou kunnen zijn", waarmee hij verwees naar de digitale valuta van de Amerikaanse centrale bank. Hij voegde eraan toe dat hij wil dat alle resterende bitcoins in de VS worden gemaakt.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
10 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
10 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
11 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
12 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
12 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
15 uur geleden