Bitcoin veert weer op na dip tot onder de 30.000 dollar
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin heeft woensdag flink aan waarde gewonnen. Dat gebeurde na een dip tot onder de 30.000 dollar een dag eerder, waarmee de volledige winst van dit jaar verdween. De munt won bijna een vijfde aan waarde tot dik 34.000 dollar, om daarna weer iets weg te zakken.
Een echte aanwijsbare reden voor de waardestijging lijkt er niet te zijn. In het kielzog van bitcoin wonnen ook andere crypto's als ether en XRP aan waarde.
De digitale munt piekte begin april op ruim 63.000 dollar. Sindsdien is de waarde van de munt stevig gedaald. Eerst werd daarvoor gewezen naar het feit dat de producent van elektrische auto's Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Later kwam daar optreden van de Chinese overheid tegen zogeheten bitcoinminers bij.
Minen
Veel van die computers om te minen staan in China, terwijl de bitcoin al sinds 2017 verboden is in dat land. De afgelopen maanden treden de overheden van verschillende Chinese provincies op tegen de datacentra waar dat minen gebeurt, vorige week gebeurde dat in Sichuan. China wil het elektriciteitsverbruik door de miners terugdringen.
Ondertussen zijn er ook zorgen over tether, een zogeheten stablecoin waarvan de prijs gekoppeld zou moeten zijn aan de dollar. Tether is nu 's werelds op twee na grootste digitale munt met een marktwaarde van meer dan 60 miljard dollar. Sommige beleggers zijn bezorgd dat de uitgever van tether niet genoeg dollarreserves heeft om zijn koppeling met de dollar te kunnen verantwoorden.
Schikking
Het bedrijf achter tether onthulde eerder dat ongeveer 76 procent van de dollarreserves gedekt werden door contant geld en andere liquide middelen. Uiteindelijk was net iets minder dan 4 procent daadwerkelijk cash geld. Daarnaast werd een groot deel gedekt uit waardepapieren in de vorm van kortlopende schulden.
Tether en Bitfinex, een aan digitale valuta's gelieerde beurs, troffen eerder een schikking met het Openbaar Ministerie in New York. Die beschuldigde de firma's ervan honderden miljoenen dollars te hebben verplaatst om het verlies van 850 miljoen dollar aan klanten- en bedrijfsfondsen weg te moffelen. Tether en Bitfinex stemden in met een schikking ter waarde van 18,5 miljoen dollar en kregen een verbod om in de staat New York actief te zijn. De bedrijven gaven niet toe fout te hebben gehandeld.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
13 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
19 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden