Bitcoin tikt voor het eerst 75.000 dollar aan
SINGAPORE (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn opmars voort en heeft een nieuw recordniveau van ruim 75.000 dollar bereikt. 's Werelds grootste cryptomunt steeg met 7 procent tot 75.060 dollar, waarmee de piek van maart werd overtroffen.
Analisten schrijven de koersstijging toe aan de onder investeerders heersende verwachting dat Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint. Een Trump-presidentschap zou een soepelere regulering van cryptovaluta met zich meebrengen.
Trump heeft beloofd om van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken. De Democratische kandidaat Kamala Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het stevige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.
Rond 06.20 uur noteerde de bitcoin ruim 6 procent hoger op zo'n 74.000 dollar, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap. Eerder op de ochtend was de cryptomunt meer dan 75.000 dollar waard en overtrof daarmee ruimschoots het oude recordniveau van bijna 74.000 dollar van maart dit jaar. Ook andere cryptomunten zaten in de lift. Zo steeg de waarde van ether met 6 procent tot 2575 dollar. Dogecoin, de zogenaamde memecoin die ook bekendstaat als Doge en die wordt gepromoot door Trump-supporter Elon Musk, steeg met 18 procent.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
1 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
3 uur geleden