Bitcoin tikt voor het eerst 75.000 dollar aan
SINGAPORE (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn opmars voort en heeft een nieuw recordniveau van ruim 75.000 dollar bereikt. 's Werelds grootste cryptomunt steeg met 7 procent tot 75.060 dollar, waarmee de piek van maart werd overtroffen.
Analisten schrijven de koersstijging toe aan de onder investeerders heersende verwachting dat Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint. Een Trump-presidentschap zou een soepelere regulering van cryptovaluta met zich meebrengen.
Trump heeft beloofd om van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken. De Democratische kandidaat Kamala Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het stevige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.
Rond 06.20 uur noteerde de bitcoin ruim 6 procent hoger op zo'n 74.000 dollar, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap. Eerder op de ochtend was de cryptomunt meer dan 75.000 dollar waard en overtrof daarmee ruimschoots het oude recordniveau van bijna 74.000 dollar van maart dit jaar. Ook andere cryptomunten zaten in de lift. Zo steeg de waarde van ether met 6 procent tot 2575 dollar. Dogecoin, de zogenaamde memecoin die ook bekendstaat als Doge en die wordt gepromoot door Trump-supporter Elon Musk, steeg met 18 procent.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - FD Mediagroep en radiostation BNR hebben een meerderheidsbelang genomen in podcastproducent Corti Media. Met de overname willen de bedrijven verder groeien op het gebied van podcasts, audioformats en theaterconcepten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Schepen geladen met olie in de Straat van Hormuz komen in beweging, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Eerder zei Trump dat de belangrijke zeestraat vrijdag weer open zou gaan, na het tekenen van een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is maandag verder in waarde gestegen tijdens de tweede handelssessie van de aandelen op de beurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk werd vrijdag al ruim 19 procent meer waard tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit. Het aandeel steeg nu 4,9 procent tot 168,82 dollar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa vormt geen "veiligheidsrisico" voor de Verenigde Staten, schrijft Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) maandag op sociale media. Ze reageert daarmee op het feit dat het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic de toegang tot twee krachtige AI-modellen heeft afgesloten in opdracht van de autoriteiten.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group heeft een akkoord bereikt met Group of Butchers over de verkoop van zijn Food Service Business. Het is volgens Vion de laatste stap in de reorganisatie van het bedrijf, waarbij het zich vooral wil gaan focussen op activiteiten in de Benelux.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ANWB Energie gaat klanten compenseren die wachten op hun eind- of jaarrekening. Dat heeft het bedrijf toegezegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om ongeveer zevenhonderd klanten die meer dan zes weken wachten.
6 uur geleden