Bitcoin stijgt weer in waarde en komt boven 90.000 dollar uit
SINGAPORE (ANP/RTR) - De waarde van de bitcoin is maandagochtend met meer dan twintig procent gestegen. 's Werelds meest verhandelde digitale munt was maandagochtend ongeveer 93.000 dollar waard, een stijging ten opzichte van de 78.000 dollar van vrijdag.
Dit gebeurde na een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn berichtendienst Truth Social, waarin hij zei dat verschillende cryptovaluta's opgenomen zullen worden in een Amerikaanse strategische reserve, waardoor een voorraad valuta's wordt gecreëerd. Hieronder vallen de bitcoin, ether, XRP, solana en cardano. Deze namen waren nog niet eerder bekendgemaakt.
In februari bereikte de prijs van de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld nog het laagste niveau sinds 10 november, veroorzaakt door de aanhoudende verkoopgolf onder de digitale munten. Deze daling kwam onder meer door de importheffingen die Trump in maart wil invoeren voor goederen uit Canada, Mexico en China. Ook wil hij snel met importtarieven komen tegen de Europese Unie. Investeerders vrezen dat de tarieven tot een wereldwijde handelsoorlog zullen leiden. De recente grote hack bij cryptobeurs Bybit zorgde ook voor extra koersdruk onder digitale munten.
In de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die op 5 november 2024 werden gehouden, steeg de bitcoin stevig. Trump beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne om van de Verenigde Staten een "cryptohoofdstad" te maken en de regelgeving rond digitale munten te versoepelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
8 uur geleden