Bitcoin stijgt weer in waarde en komt boven 90.000 dollar uit
SINGAPORE (ANP) - De waarde van de bitcoin is maandagochtend met meer dan twintig procent gestegen. 's Werelds meest verhandelde digitale munt was maandagochtend ongeveer 93.000 dollar waard, een stijging ten opzichte van de 78.000 dollar van vrijdag.
Dit gebeurde na een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn berichtendienst Truth Social, waarin hij zei dat verschillende cryptovaluta's opgenomen zullen worden in een Amerikaanse strategische reserve, waardoor een voorraad valuta's wordt gecreëerd. Hieronder vallen de bitcoin, ether, XRP, solana en cardano. Deze namen waren nog niet eerder bekendgemaakt.
In februari bereikte de prijs van de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld nog het laagste niveau sinds 10 november, veroorzaakt door de aanhoudende verkoopgolf onder de digitale munten. Deze daling kwam onder meer door de importheffingen die Trump in maart wil invoeren voor goederen uit Canada, Mexico en China. Ook wil hij snel met importtarieven komen tegen de Europese Unie. Investeerders vrezen dat de tarieven tot een wereldwijde handelsoorlog zullen leiden. De recente grote hack bij cryptobeurs Bybit zorgde ook voor extra koersdruk onder digitale munten.
In de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die op 5 november 2024 werden gehouden, steeg de bitcoin stevig. Trump beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne om van de Verenigde Staten een "cryptohoofdstad" te maken en de regelgeving rond digitale munten te versoepelen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
20 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
22 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
1 dag geleden