Bitcoin stijgt in waarde terwijl oorlog in Oekraïne voortduurt
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag flink gestegen. De belangrijkste digitale munt was rond 10.15 uur zo'n 43.500 dollar (bijna 39.000 euro) waard. De oorlog in Oekraïne en de sancties op Rusland lijken de vraag naar cryptomunten te stimuleren.
De bitcoin won de afgelopen 24 uur zo'n 13 procent aan waarde volgens CoinMarketCap, dat de koersen van digitale munten bijhoudt. De waarde van de meeste cryptomunten zakte na de Russische inval in Oekraïne nog fors maar herstelde snel. De digitale munt wordt door voorstanders al jaren gezien als een veilige haven in turbulente tijden, als een soort 'digitaal goud'.
Er zijn ook mensen die denken dat Rusland cryptomunten kan gebruiken om westerse sancties te ontlopen. Binance, de grootste cryptobeurs ter wereld, blokkeert de rekeningen van Russen die op de sanctielijst staan. Het bedrijf gaat niet alle Russen weren, zoals de Oekraïners willen. Andere cryptobeurzen nemen soortgelijke maatregelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.
54 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
8 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
11 uur geleden