Bitcoin steeds minder in weekend verhandeld, zeggen onderzoekers
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin wordt relatief steeds minder in het weekend verhandeld. Sinds de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen eerder dit jaar lijkt het patroon van de handel meer in lijn te verlopen met het schema van traditionele aandelenbeurzen, die alleen op werkdagen open zijn. Ook lijkt de koers van de bitcoin minder volatiel geworden, concluderen onderzoekers van crypto-onderzoeksbureau Kaiko.
De hoeveelheid bitcoin die op zaterdag en zondag wordt verhandeld is gezakt tot een dieptepunt van 16 procent van het totaal, hebben de marktvorsers becijferd. In 2019 ging het nog om 28 procent. De daling van de weekendhandel is een "trend die al jaren aan de gang is", zegt Kaiko-onderzoeker Dessislava Aubert. Maar volgens haar heeft de komst van de bitcoinfondsen de ontwikkeling versneld.
Naar de komst van die fondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd, werd lang uitgekeken. Aanvankelijk weigerde de Amerikaanse beurswaakhond SEC akkoord te gaan, maar begin dit jaar kwam het er alsnog van. Die fondsen hebben de cryptomunt toegankelijker gemaakt voor een grotere groep beleggers. Beleggers hoeven daardoor niet direct bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan hebben ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoin via de beursgenoteerde fondsen.
Wild Weekends
Wat mogelijk ook meespeelt bij de daling van de weekendhandel is het omvallen van de cryptovriendelijke banken Silicon Valley Bank en Signature Bank vorig jaar. Via die Amerikaanse banken konden cryptobeleggers makkelijk 24 uur per dag, zeven dagen per week crypto's kopen en verkopen.
In het verleden stond de bitcoinhandel ook wel bekend om zijn 'Wild Weekends' waarin de digitale valuta grote koersschommelingen liet zien. Maar van dat fenomeen lijkt de laatste tijd minder sprake volgens Kaiko. Momenteel is de munt ongeveer 61.000 dollar waard, rond de 20.000 dollar meer dan begin dit jaar. De koersstijging ging vooral hard in de eerste maanden van het jaar. Sinds eind februari beweegt de koers voornamelijk tussen de 60.000 en 70.000 dollar. Volgens Kaiko is het koersverloop een stuk 'saaier' geworden, met minder uitschieters.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
10 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden