Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin steeds minder in weekend verhandeld, zeggen onderzoekers

Bitcoin steeds minder in weekend verhandeld, zeggen onderzoekers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin wordt relatief steeds minder in het weekend verhandeld. Sinds de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen eerder dit jaar lijkt het patroon van de handel meer in lijn te verlopen met het schema van traditionele aandelenbeurzen, die alleen op werkdagen open zijn. Ook lijkt de koers van de bitcoin minder volatiel geworden, concluderen onderzoekers van crypto-onderzoeksbureau Kaiko.

De hoeveelheid bitcoin die op zaterdag en zondag wordt verhandeld is gezakt tot een dieptepunt van 16 procent van het totaal, hebben de marktvorsers becijferd. In 2019 ging het nog om 28 procent. De daling van de weekendhandel is een "trend die al jaren aan de gang is", zegt Kaiko-onderzoeker Dessislava Aubert. Maar volgens haar heeft de komst van de bitcoinfondsen de ontwikkeling versneld.

Naar de komst van die fondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd, werd lang uitgekeken. Aanvankelijk weigerde de Amerikaanse beurswaakhond SEC akkoord te gaan, maar begin dit jaar kwam het er alsnog van. Die fondsen hebben de cryptomunt toegankelijker gemaakt voor een grotere groep beleggers. Beleggers hoeven daardoor niet direct bitcoin te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan hebben ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoin via de beursgenoteerde fondsen.

Wild Weekends

Wat mogelijk ook meespeelt bij de daling van de weekendhandel is het omvallen van de cryptovriendelijke banken Silicon Valley Bank en Signature Bank vorig jaar. Via die Amerikaanse banken konden cryptobeleggers makkelijk 24 uur per dag, zeven dagen per week crypto's kopen en verkopen.

In het verleden stond de bitcoinhandel ook wel bekend om zijn 'Wild Weekends' waarin de digitale valuta grote koersschommelingen liet zien. Maar van dat fenomeen lijkt de laatste tijd minder sprake volgens Kaiko. Momenteel is de munt ongeveer 61.000 dollar waard, rond de 20.000 dollar meer dan begin dit jaar. De koersstijging ging vooral hard in de eerste maanden van het jaar. Sinds eind februari beweegt de koers voornamelijk tussen de 60.000 en 70.000 dollar. Volgens Kaiko is het koersverloop een stuk 'saaier' geworden, met minder uitschieters.

Meer uit Financieel

Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

33 minuten geleden
Nigeria beslist razendsnel over heropening oliebronnen

LAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

54 minuten geleden
Experts: oorlog in het Midden-Oosten verhoogt concurrentie om lng

HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.

1 uur geleden
Lagarde: ECB staat klaar om rente indien nodig te verhogen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.

1 uur geleden
AEX-index begint met winst door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".

2 uur geleden
Nieuwssite: deze week aanvraag voor beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.

3 uur geleden
Gasunie: voorraad gas daalt, maar tekort wordt niet verwacht

DEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.

3 uur geleden