Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin schiet weer boven de 40.000 dollar

Bitcoin schiet weer boven de 40.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt bitcoin schoot woensdagavond weer flink omhoog, waarbij de munt kortstondig tot boven de 40.000 dollar steeg. De waardestijging met bijna een derde in korte tijd volgde op een duikvlucht van meer dan 30 procent eerder op de dag.

De munt steeg weer in waarde na opmerkingen van uitgesproken voorstanders van digitale valuta. Het tumult ontlokte een tweet van Tesla-topman Elon Musk, die impliceerde dat Tesla niet tot de verkopers van bitcoin behoorde. Justin Sun, een techondernemer die cryptoplatform Tron oprichtte, tweette dat hij 152 miljoen dollar in bitcoin kocht voor ongeveer 37.000 dollar per munt.

De extreme prijsschommelingen van crypto's, die daarom bekend staan, veroorzaakten woensdag ook reuring op de aandelenbeurzen. Vooral cryptobedrijven en techfondsen gingen bij opening in het kielzog van bitcoin en andere crypto's mee omlaag op Wall Street. De graadmeters in New York maakten gedurende de sessie een deel van de eerdere verliezen goed.

Elon Musk

De waarde van bitcoin en andere cryptomunten zoals ethereum gingen eerder op de dag hard omlaag, nadat de Chinese centrale bank herhaalde dat cryptomunten niet kunnen worden gebruikt om mee te betalen. De Chinese overheid heeft financiële bedrijven en betalingsondernemingen al verboden diensten te verlenen gerelateerd aan transacties met digitale valuta's. Ook waarschuwde de Chinese centrale bank weer voor speculatieve handel in cryptomunten.

Vorige week daalde de koers van de bitcoin ook al flink nadat Elon Musk bekendmaakte dat zijn onderneming Tesla uit milieu-overwegingen stopt met het accepteren van betalingen in bitcoin. In februari kondigde Tesla nog aan dat het mogelijk zou worden om met bitcoins te betalen bij het Amerikaanse autobedrijf. Er werd toen ook aangekondigd dat Tesla een investering van 1,5 miljard dollar had gedaan in bitcoins.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

5 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

7 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

9 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

9 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

12 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

22 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

23 uur geleden