Bitcoin schiet weer boven de 40.000 dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt bitcoin schoot woensdagavond weer flink omhoog, waarbij de munt kortstondig tot boven de 40.000 dollar steeg. De waardestijging met bijna een derde in korte tijd volgde op een duikvlucht van meer dan 30 procent eerder op de dag.
De munt steeg weer in waarde na opmerkingen van uitgesproken voorstanders van digitale valuta. Het tumult ontlokte een tweet van Tesla-topman Elon Musk, die impliceerde dat Tesla niet tot de verkopers van bitcoin behoorde. Justin Sun, een techondernemer die cryptoplatform Tron oprichtte, tweette dat hij 152 miljoen dollar in bitcoin kocht voor ongeveer 37.000 dollar per munt.
De extreme prijsschommelingen van crypto's, die daarom bekend staan, veroorzaakten woensdag ook reuring op de aandelenbeurzen. Vooral cryptobedrijven en techfondsen gingen bij opening in het kielzog van bitcoin en andere crypto's mee omlaag op Wall Street. De graadmeters in New York maakten gedurende de sessie een deel van de eerdere verliezen goed.
Elon Musk
De waarde van bitcoin en andere cryptomunten zoals ethereum gingen eerder op de dag hard omlaag, nadat de Chinese centrale bank herhaalde dat cryptomunten niet kunnen worden gebruikt om mee te betalen. De Chinese overheid heeft financiële bedrijven en betalingsondernemingen al verboden diensten te verlenen gerelateerd aan transacties met digitale valuta's. Ook waarschuwde de Chinese centrale bank weer voor speculatieve handel in cryptomunten.
Vorige week daalde de koers van de bitcoin ook al flink nadat Elon Musk bekendmaakte dat zijn onderneming Tesla uit milieu-overwegingen stopt met het accepteren van betalingen in bitcoin. In februari kondigde Tesla nog aan dat het mogelijk zou worden om met bitcoins te betalen bij het Amerikaanse autobedrijf. Er werd toen ook aangekondigd dat Tesla een investering van 1,5 miljard dollar had gedaan in bitcoins.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
53 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.
6 uur geleden