Bitcoin omhoog na terugtrekking Biden uit race om Witte Huis
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is verder gestegen na de terugtrekking van president Joe Biden als kandidaat voor de Amerikaanse verkiezingen. Daarmee lijkt de cryptomarkt ervan uit te gaan dat de Democraten met een andere presidentskandidaat Donald Trump toch niet meer kunnen inhalen in de race om het Witte Huis.
Een week geleden ging 's werelds meest verhandelde cryptomunt al flink in waarde vooruit na de moordaanslag op Trump. Marktanalisten schatten toen in dat de aanslag de kans vergrootte dat Trump de presidentsverkiezingen in november wint. Trump, die namens de Republikeinen kandidaat is voor de presidentsverkiezingen, staat bekend als een voorstander van cryptovaluta.
De bitcoin noteerde maandagochtend rond de 68.000 dollar. Dat is 1 procent meer dan een dag eerder en 8 procent meer dan een week terug. Kort nadat het nieuws over de terugtrekking van Biden naar buiten kwam, vertoonde de koers wel een dipje. Maar de inzinking was van korte duur en de waarde van de munt ging vrij snel daarna weer verder omhoog.
Nooit uitgesproken
Cryptokenners zijn erg enthousiast over het vooruitzicht dat Trump straks mogelijk opnieuw president wordt. Een cryptodeskundige van de firma IG Australia voorspelt al "dat er een nieuwe dageraad voor de bitcoin aanbreekt". "We verwachten dat de markt onder de regering-Trump een stuk beter belegbaar zal worden", zegt een kenner van Magnet Capital.
Vicepresident Kamala Harris heeft inmiddels aangekondigd presidentskandidaat te willen worden namens de Democraten nu Biden zich heeft teruggetrokken. Meerdere prominente Democraten hebben al hun steun voor haar uitgesproken. Volgens de deskundige van Magnet Capital is er weinig bekend over de standpunten van Harris als het gaat om crypto's. Tot nu toe heeft ze zich nooit als een echte voorstander of tegenstander uitgesproken, zegt hij.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google heeft ermee ingestemd om een Britse massaclaim te schikken. Het techconcern werd ervan beschuldigd zijn dominante positie te misbruiken en buitensporige commissies in rekening te brengen aan app-ontwikkelaars. Met de deal koopt Alphabet de zaak af voor 260 miljoen Britse pond, omgerekend zo'n 303 miljoen euro.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse economie is ternauwernood ontsnapt aan een recessie, na een nulgroei in het tweede kwartaal van het jaar. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, stagneerde in het afgelopen kwartaal, na een daling van 0,2 procent in het eerste kwartaal. Van een recessie is sprake bij twee kwartalen van krimp op rij.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van wasserijen dreigen binnenkort te gaan staken. Dat kondigt vakbond FNV aan na vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe cao voor de 8000 tot 9000 mensen die in de textielverzorgingsbranche werken.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google past zijn spambeleid in Europa aan. Daarmee wil de Amerikaanse techgigant tegemoetkomen aan zorgen vanuit de Europese Unie en een boete wegens machtsmisbruik voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan de toespraak van Kevin Warsh. De voorzitter van de Federal Reserve spreekt later op de dag tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers hopen dat Warsh meer duidelijkheid zal geven over hoe de Fed de aanhoudend hoge inflatie in de Verenigde Staten denkt te bedwingen.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Een tanker met vloeibaar gemaakt petroleumgas (lpg) heeft een recordbedrag betaald om door het Panamakanaal te mogen varen. Het schip betaalde 5,3 miljoen dollar, omgerekend ruim 4,5 miljoen euro, voor een voorrangsdoorgang om zo de beperkingen vanwege het weerfenomeen El Niño te omzeilen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoed Nederland, de brancheorganisatie voor makelaars, taxateurs en vastgoedprofessionals, roept kopers en verkopers op om klachten over makelaars ook te melden bij de branche zelf. De brancheorganisatie reageert daarmee op de honderden klachten over makelaars die bij de Vereniging Eigen Huis (VEH) zijn binnengekomen.
3 uur geleden