Bitcoin naar nieuwe recordhoogte van 35.000 dollar
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De digitale munt bitcoin zet na een kortstondige dip zijn opmars voort. De munt ging woensdag voor het eerst door de grens van 35.000 dollar. Dit gebeurde nog geen twee dagen nadat de bitcoin zijn grootste dagverlies sinds maart beleefde.
's Werelds bekendste cryptomunt was woensdagochtend volgens de website voor cryptokoersen Coinmarketcap 35.085 dollar waard. Daarmee werd in een etmaal dik 12 procent aan waarde gewonnen. Maandag verloor de munt nog 17 procent aan waarde. In heel 2020 verviervoudigde de waarde van bitcoin.
Er worden verschillende redenen genoemd om de recente opmars van de digitale valuta te verklaren. Sommige handelaren wijzen naar de eerder voorspelling van de Amerikaanse bank JPMorgan Chase, die op de langere termijn een prijs van 146.000 dollar voorziet voor de munt. Ook de algemene teneur op de wereldwijde financiële markten, waar meer bereidheid lijkt te zijn om risico's te nemen, lijkt bij te dragen aan de opmars.
Grotere kopers
De markt voor bitcoin en andere digitale munten is ook steeds volwassener, waardoor er ook steeds meer grotere kopers zijn. Meer instellingen en bekende investeerders zijn ook begonnen met het toewijzen van fondsen in bitcoin of hebben gezegd daarvoor open te staan.
Verder zouden steeds meer investeerders voor de langere termijn in bitcoin willen zitten. Daarbij wordt gewezen naar de opkomst van blokchaintechnologie waar bitcoin mee verweven is. Blockchain is een soort digitaal logboek, waarin alle handelingen worden bijgehouden door alle deelnemers, waardoor er niet mee kan worden geknoeid. Daarbij wordt digitale informatie in stukken gehakt en decentraal opgeslagen.
Sommige kenners in de markt beweren dat digitale valuta een dekmantel biedt tegen de zwakke dollar en inflatierisico's in een wereld die wordt overspoeld door fiscale en monetaire stimuleringsmaatregelen. Anderen beweren dat particuliere beleggers en bepaalde fondsen die de trends volgens momenteel een "onhoudbare zeepbel" aan het veroorzaken zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.
54 minuten geledenLINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De voorgestelde stikstofmaatregelen van het kabinet zijn "zeer ingrijpend" en raken vrijwel alle melkveehouders in Nederland. Dat zei Jan Derck van Karnebeek, topman van zuivelconcern FrieslandCampina, woensdag tijdens een toelichting op de halfjaarcijfers. "Waar we kunnen, zullen we onze leden ondersteunen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel stelt "gevleid" te zijn door de interesse van concurrenten in het bedrijf. Dat zei topman Greg Poux-Guillaume in een interview met ANP. De biedingen die de eigenaar van verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens dit jaar heeft ontvangen van de Japanse branchegenoot Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams geven volgens de topman aan dat AkzoNobel "niet correct gewaardeerd wordt door de markt".
4 uur geleden