Bitcoin naar nieuwe recordhoogte van 35.000 dollar
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De digitale munt bitcoin zet na een kortstondige dip zijn opmars voort. De munt ging woensdag voor het eerst door de grens van 35.000 dollar. Dit gebeurde nog geen twee dagen nadat de bitcoin zijn grootste dagverlies sinds maart beleefde.
's Werelds bekendste cryptomunt was woensdagochtend volgens de website voor cryptokoersen Coinmarketcap 35.085 dollar waard. Daarmee werd in een etmaal dik 12 procent aan waarde gewonnen. Maandag verloor de munt nog 17 procent aan waarde. In heel 2020 verviervoudigde de waarde van bitcoin.
Er worden verschillende redenen genoemd om de recente opmars van de digitale valuta te verklaren. Sommige handelaren wijzen naar de eerder voorspelling van de Amerikaanse bank JPMorgan Chase, die op de langere termijn een prijs van 146.000 dollar voorziet voor de munt. Ook de algemene teneur op de wereldwijde financiële markten, waar meer bereidheid lijkt te zijn om risico's te nemen, lijkt bij te dragen aan de opmars.
Grotere kopers
De markt voor bitcoin en andere digitale munten is ook steeds volwassener, waardoor er ook steeds meer grotere kopers zijn. Meer instellingen en bekende investeerders zijn ook begonnen met het toewijzen van fondsen in bitcoin of hebben gezegd daarvoor open te staan.
Verder zouden steeds meer investeerders voor de langere termijn in bitcoin willen zitten. Daarbij wordt gewezen naar de opkomst van blokchaintechnologie waar bitcoin mee verweven is. Blockchain is een soort digitaal logboek, waarin alle handelingen worden bijgehouden door alle deelnemers, waardoor er niet mee kan worden geknoeid. Daarbij wordt digitale informatie in stukken gehakt en decentraal opgeslagen.
Sommige kenners in de markt beweren dat digitale valuta een dekmantel biedt tegen de zwakke dollar en inflatierisico's in een wereld die wordt overspoeld door fiscale en monetaire stimuleringsmaatregelen. Anderen beweren dat particuliere beleggers en bepaalde fondsen die de trends volgens momenteel een "onhoudbare zeepbel" aan het veroorzaken zijn.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen. Waarschijnlijk wordt er nu snel een procedure in gang gezet voor het aanstellen van een nieuw bestuur.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
6 uur geleden