Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin naar nieuw record op dag inauguratie Trump

Bitcoin naar nieuw record op dag inauguratie Trump

SINGAPORE (ANP) - De waarde van de bitcoin heeft een nieuw record bereikt. 's Werelds bekendste cryptomunt was maandagochtend meer dan 109.000 dollar waard. De munt won afgelopen week al flink aan waarde, in aanloop naar de inauguratie van de Amerikaanse president Donald Trump. Het vorige record stond op ruim 108.000 dollar.

Beleggers verwachten dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen. Zo heeft hij tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd van de Verenigde Staten een wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken.

De waarde van de bitcoin schommelde sinds november, toen Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won, rond de 90.000 tot 100.000 dollar. Vorige week werd de cryptomunt ongeveer 10 procent meer waard. De vooruitzichten voor de bitcoin in 2025 lopen wel sterk uiteen. Zo verwachten sommige kenners dat de prijs kan terugzakken naar 70.000 tot 80.000 dollar. Anderen verwachten dat de bitcoin in het nieuwe jaar mogelijk zelfs 400.000 dollar waard kan worden.

Eigen crypto

Trump heeft dit weekend zijn eigen cryptotoken gelanceerd, waarvan de marktwaarde volgens cryptoplatform CoinMarketCap sindsdien is gestegen tot ruim 11 miljard dollar. Op zijn socialemediaplatform Truth Social deed Trump een aankondiging van "de enige officiële Trump Meme", een zogenoemde memecoin met zijn afbeelding erop.

Ook Trumps vrouw Melania lanceerde zondag een memecoin, die sindsdien eveneens flink in waarde is gestegen. Zij deed een aankondiging op X. Deze cryptotoken heeft inmiddels een marktwaarde van bijna 2 miljard dollar, stelt CoinMarketCap.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

10 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

12 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

13 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

16 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

19 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden