Bitcoin mee omlaag na uitverkoop op beurzen
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin heeft woensdag het laagste niveau in ongeveer een maand aangetikt, in navolging van de forse verliezen op de beurzen in New York en Aziƫ door zorgen bij beleggers over de Amerikaanse economie. Ook andere cryptomunten zoals ether en XRP stonden onder druk.
De waarde van de bitcoin, 's werelds grootste digitale munt, zakte woensdag volgens het platform CoinMarketCap dat de koersen bijhoudt, kortstondig tot onder de 56.000 dollar. Daarna trok de koers wel weer wat aan. In augustus klom de bitcoin nog tot circa 64.000 dollar. In maart bereikte de bitcoin nog een recordniveau van bijna 74.000 dollar.
De zorgen over een afzwakkende Amerikaanse economie werden aangewakkerd door tegenvallende cijfers over de industrie in de Verenigde Staten. Daarnaast zijn er ook al langer zorgen over de Chinese economie.
Eind deze week verschijnt nog het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport is weer van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Naar verwachting gaat de Federal Reserve later deze maand de rente verlagen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
4 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
8 uur geleden