Bitcoin lijdt eerste weekverlies sinds overwinning Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft voor het eerst een koersverlies laten zien op weekbasis sinds de verkiezingsoverwinning van Donald Trump op 5 november. De koersdaling van de grootste cryptomunt ter wereld werd veroorzaakt door zorgen over het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank gaf bij het rentebesluit van afgelopen woensdag aan minder renteverlagingen te verwachten voor volgend jaar dan eerder gedacht.
De bitcoin zakte in de afgelopen zeven dagen met meer dan 7 procent en was maandagochtend ruim 94.000 dollar waard. Dat is het grootste weekverlies sinds september dit jaar. De digitale munt staat daarmee bijna 14.000 dollar onder het recordniveau van 17 december.
Sinds de overwinning van Trump is de bitcoin nog altijd ongeveer 37 procent meer waard geworden. Dat komt door Trumps belofte van vriendelijke regelgeving voor cryptovaluta en zijn plannen om een strategische reserve aan cryptomunten, vergelijkbaar met de strategische olievoorraden van de VS, aan te leggen.
Recordniveau
De bitcoin begon het jaar rond de 43.000 dollar en tikte een dag voor het laatste rentebesluit van de Fed dit jaar nog een recordniveau aan van ruim 108.000 dollar. Na het rentebesluit van de Fed van afgelopen woensdag besloten investeerders winst te nemen en daalde de waarde van de bitcoin op vrijdag tot onder de 93.000 dollar. De recorduitstroom van kapitaal uit Amerikaanse beursgenoteerde bitcoinfondsen van vorige week zal volgens directeur Sean McNulty van cryptoplatform Arbelos Markets op korte termijn de prijs blijven drukken.
Ook was er volgens McNulty vorige week veel vraag naar zogenoemde put-opties, waarmee investeerders gokken op een prijsdaling van de bitcoin tot 75.000 en 80.000 dollar. Wel denkt hij dat de bitcoin tot het einde van het jaar boven de 90.000 dollar zal blijven. Mocht de koers toch onder dat niveau zakken dan voorziet hij een verdere verkoopgolf in de cryptomunt. Ook wordt gelet of het Amerikaanse softwarebedrijf MicroStrategy, dat flink investeert in de bitcoin, zijn wekelijkse aankopen maandag voortzet.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is omhooggeschoten na het aankondigen van sancties door de Verenigde Staten tegen de grootste Russische olieproducenten. Dit is de recentste zet van de Trump-regering om president Vladimir Poetin onder druk te zetten om te onderhandelen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken hebben hun achterstanden met girale betalingen weggewerkt. Dat betekent dat bijvoorbeeld salarisstortingen die voor donderdag op de planning stonden, allemaal goed moeten zijn verwerkt. Dat heeft de Betaalvereniging Nederland donderdagavond laten weten. "Alle achterstanden zijn inmiddels weggewerkt en girale betalingen lopen weer op schema."
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google en AI-bedrijf Anthropic versterken hun samenwerking. Google gaat tot 1 miljoen van zijn gespecialiseerde AI-chips leveren aan Anthropic. Dat moet Anthropic veel meer rekencapaciteit bieden en Google's positie versterken als grote investeerder en belangrijke infrastructuurleverancier in de race voor betere AI-modellen. Met de overeenkomst, die donderdag werd aangekondigd, zijn naar schatting vele miljarden dollars gemoeid.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters zijn donderdag gedurende de handelssessie verder opgelopen. Op Wall Street werd gereageerd op de aankondiging dat president Donald Trump 30 oktober zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping ontmoet. Trump heeft eerder gezegd dat directe gesprekken met Xi de beste manier zijn om onderlinge meningsverschillen op te lossen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell is in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd voor zijn rol in het ontstaan van orkaan Odette op de Filipijnen. Een groep van 67 Filipino's claimt dat het olie- en gasbedrijf met zijn CO2-uitstoot de extreme weersomstandigheden mogelijk heeft gemaakt en daarmee in feite verantwoordelijk is voor de verwoestende storm die de Filipijnen op 16 december 2021 trof. Destijds kwamen meer dan vierhonderd mensen om het leven en werden miljoenen dakloos.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump stelt het gehele Arctic National Wildlife Refuge open voor olie- en gaswinning. Daarmee wordt een besluit van de regering-Biden teruggedraaid die het natuurgebied juist had afgesloten.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het Verenigd Koninkrijk een belangrijke rechtszaak verloren. Het zogenoemde Competition Appeal Tribunal oordeelde donderdag dat Apple zijn dominante positie op de markt heeft misbruikt door app-ontwikkelaars oneerlijke commissies in rekening te brengen. Deze uitspraak kan het Amerikaanse techbedrijf veel geld kosten.
10 uur geleden