Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin levert jaarwinst in en zakt onder 94.000 dollar

Bitcoin levert jaarwinst in en zakt onder 94.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft ruim een maand na het bereiken van een nieuw recordniveau de koerswinst voor dit jaar weer ingeleverd. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld bereikte begin oktober nog een nieuw recordniveau van ruim 126.000 dollar, omgerekend ongeveer 109.000 euro. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder het niveau van 94.000 dollar van eind vorig jaar en is de jaarwinst van ongeveer 30 procent volledig verdampt.

De koers van de bitcoin is samen met andere risicovollere beleggingen omlaag gegaan. Zo heeft de recente afstraffing van snelgroeiende technologieaandelen geleid tot een daling van de algehele risicobereidheid. Beleggers vragen zich af of de hoge aandelenkoersen wel gerechtvaardigd zijn door zorgen over de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI). Ook is de hoop op een renteverlaging door de Federal Reserve in december afgenomen.

"De algemene markt is risicomijdend", zei Matthew Hougan, hoofd investeringen bij vermogensbeheerder Bitwise Asset Management. Na de terugval tot onder de 94.000 dollar op zondag lijkt de prijs van de bitcoin maandagochtend enigszins te stabiliseren rond de 95.000 dollar.

Handelsoorlog

De totale marktwaarde van bitcoin is met ongeveer 600 miljard dollar gedaald ten opzichte van de piek in oktober. De grootste cryptomunt ter wereld, goed voor bijna 60 procent van de totale marktwaarde van crypto's van ongeveer 3,2 biljoen dollar, heeft beleggers het hele jaar door in rep en roer gebracht.

Op 20 januari, de dag van de inauguratie van president Donald Trump, was de bitcoin ruim 109.000 dollar waard door de hoop op een cryptovriendelijk beleid van zijn regering. Door zorgen over de wereldwijde handelsoorlog van Trump daalde de waarde van de munt in april echter tot 74.400 dollar. Door de hoop op handelsdeals tussen de Verenigde Staten en andere landen liep de koers weer snel op tot nieuwe records.

Goudprijs

In oktober dreigde Trump opnieuw met hoge importheffingen op Chinese goederen. De Verenigde Staten en China wisten uiteindelijk een nieuw handelsakkoord te bereiken, maar de bitcoin en de bredere cryptomarkt hebben sindsdien moeite om te herstellen.

Ook de goudprijs staat onder druk door de afnemende verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen. Lage rentetarieven zijn doorgaans goed voor goud. Ondanks de recente prijsdaling is het edelmetaal dit jaar nog steeds met ongeveer 55 procent in waarde gestegen en blijft het op koers voor de beste jaarlijkse prestatie sinds 1979.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

5 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

7 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

9 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

18 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

19 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

21 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

21 uur geleden