Bitcoin kruipt richting hoogste niveau van dit jaar
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is flink gestegen en kruipt nog verder omhoog. De belangrijkste digitale munt was maandagochtend rond 07.30 uur Nederlandse tijd meer dan 47.000 dollar (bijna 43.000 euro) waard. Daarmee is een bitcoin bijna even waardevol als aan het begin van het jaar. Het is niet duidelijk wat de directe aanleiding is voor de forse stijging.
De bitcoin won de afgelopen 24 uur zo'n 6 procent aan waarde volgens CoinMarketCap, dat de koersen van digitale munten bijhoudt. De afgelopen zeven dagen steeg de waarde met 15,5 procent. Ether steeg de afgelopen week met bijna 17 procent in waarde.
De waarde van de meeste cryptomunten zakte na de Russische inval in Oekraïne nog fors maar herstelde net als de meeste aandelenbeurzen snel. Dit gebeurde ondanks zorgen dat digitale valuta zouden worden gebruikt door Russen om sancties te omzeilen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.
38 minuten geledenALMERE (ANP) - Financieel directeur Chris Figee van telecomconcern KPN stapt over naar chiptoeleverancier ASMI. Dat maakten beide bedrijven maandag bekend in afzonderlijke persberichten. Figee verlaat KPN per 1 november.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING neemt een minderheidsbelang van ongeveer 40 procent in de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Daarmee wil de bank zijn groei in private banking en vermogensbeheer in de Spaanse markt versnellen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in beginsel ingestemd met een nieuw overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake. Eerdere pogingen van Castlelake om easyJet over te nemen werden afgeslagen door de vliegmaatschappij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium gaat het elektrochemisch platform dat koolstofdioxide (CO2) omzet in hoogwaardige chemicaliën afsplitsen. Het platform, voorheen bekend als Volta Technology, wordt met terugwerkende kracht vanaf 1 april verzelfstandigd tot een nieuw, onafhankelijk bedrijf met de naam Carbeau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar zijn ruim 19 procent minder nieuwbouwwoningen verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat. Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen daalde daarmee voor het derde kwartaal op rij. In totaal gingen meer dan 5100 nieuwbouwwoningen van de hand
3 uur geleden