Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin kent slechtste week sinds val cryptobeurs FTX

Bitcoin kent slechtste week sinds val cryptobeurs FTX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is op weg om zijn slechtste week sinds november af te sluiten. Toen zorgde de val van cryptobeurs FTX voor veel onrust. Nu speelt mee dat hoge rentes risicovolle beleggingen minder aantrekkelijk maken. Daarnaast zijn er steeds meer signalen dat veel cryptomunten in de Verenigde Staten te maken krijgen met strengere regels, wat mogelijk ook de waarde drukt.

De meest verhandelde cryptomunt was vrijdagochtend zo'n 1,4 procent minder waard dan een dag eerder. Over de hele week gezien loopt het verlies voor de bitcoin op tot zo'n 11 procent. Dat zou de sterkste daling zijn sinds het bankroet van cryptobeurs FTX dit najaar bijna een kwart van de waarde van de bitcoin afhaalde. Ook de ether en de kleinere dogecoin verloren fors.

De cryptomunten behoren tot de meest risicovolle beleggingen. Die zijn minder aantrekkelijk als de rentes hoog zijn, en deze week werd het weer waarschijnlijker dat de kosten voor leningen harder en verder zullen stijgen door opmerkingen van de voorzitter van de Federal Reserve. Ook aandelen verloren om die reden aan waarde.

Toenemende druk

Maar bij cryptomunten speelt ook mee dat Silvergate Capital, een bekende bank voor digitale munten, deze week is gestopt met zijn activiteiten. Die beslissing volgde op aanhoudende financiële moeilijkheden als gevolg van de val van FTX.

Daarnaast neemt de druk van toezichthouders op de cryptobranche toe. De Securities and Exchange Commission (SEC), de waakhond voor beurshandel in de VS, vindt al langer dat veel digitale munten eigenlijk effecten zijn zoals aandelen of obligaties. Daarmee zou de regelgeving rond de crypto's strenger worden waardoor ze moeilijker verhandelbaar worden. Een andere toezichthouder, van de staat New York, betoogde in een rechtszaak dat de op een na grootste cryptomunt ether een effect is.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

37 minuten geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

5 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

5 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden