Bitcoin kent slechtste week sinds val cryptobeurs FTX
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is op weg om zijn slechtste week sinds november af te sluiten. Toen zorgde de val van cryptobeurs FTX voor veel onrust. Nu speelt mee dat hoge rentes risicovolle beleggingen minder aantrekkelijk maken. Daarnaast zijn er steeds meer signalen dat veel cryptomunten in de Verenigde Staten te maken krijgen met strengere regels, wat mogelijk ook de waarde drukt.
De meest verhandelde cryptomunt was vrijdagochtend zo'n 1,4 procent minder waard dan een dag eerder. Over de hele week gezien loopt het verlies voor de bitcoin op tot zo'n 11 procent. Dat zou de sterkste daling zijn sinds het bankroet van cryptobeurs FTX dit najaar bijna een kwart van de waarde van de bitcoin afhaalde. Ook de ether en de kleinere dogecoin verloren fors.
De cryptomunten behoren tot de meest risicovolle beleggingen. Die zijn minder aantrekkelijk als de rentes hoog zijn, en deze week werd het weer waarschijnlijker dat de kosten voor leningen harder en verder zullen stijgen door opmerkingen van de voorzitter van de Federal Reserve. Ook aandelen verloren om die reden aan waarde.
Toenemende druk
Maar bij cryptomunten speelt ook mee dat Silvergate Capital, een bekende bank voor digitale munten, deze week is gestopt met zijn activiteiten. Die beslissing volgde op aanhoudende financiële moeilijkheden als gevolg van de val van FTX.
Daarnaast neemt de druk van toezichthouders op de cryptobranche toe. De Securities and Exchange Commission (SEC), de waakhond voor beurshandel in de VS, vindt al langer dat veel digitale munten eigenlijk effecten zijn zoals aandelen of obligaties. Daarmee zou de regelgeving rond de crypto's strenger worden waardoor ze moeilijker verhandelbaar worden. Een andere toezichthouder, van de staat New York, betoogde in een rechtszaak dat de op een na grootste cryptomunt ether een effect is.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
58 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
1 dag geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
1 dag geleden