Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin keldert en is nu minder dan 25.000 dollar waard

Bitcoin keldert en is nu minder dan 25.000 dollar waard

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is maandagochtend gekelderd. De belangrijkste digitale munt was rond 10.15 uur Nederlandse tijd zo'n 24.800 dollar waard (ongeveer 23.700 euro). Oorzaken voor de daling zijn het negatieve beurssentiment door de hoge inflatie en de stappen die centrale banken zetten om die af te remmen en de problemen bij cryptobank Celsius Network.

Cryptomunten worden gezien als risicovolle investeringen en wanneer de rente stijgt kiezen veel beleggers ervoor om wat minder risico te nemen. Daarnaast reageren investeerders mogelijk op de twijfels over Celsius Network. Bij die app kunnen cryptobezitters onder meer bitcoin lenen of uitlenen. Eerder op de dag heeft Celsius alle opnames en overdrachten op zijn platform bevroren. Dat is volgens het bedrijf nodig vanwege "extreme marktomstandigheden" en alleen zo kan Celsius op termijn aan zijn verplichtingen voldoen, zo valt te lezen op de website.

De bitcoin daalde 10 procent in de afgelopen 24 uur en ruim 20 procent in de laatste week. Het is voor het eerst sinds eind 2020 dat de munt minder dan 25.000 dollar waard is. Ether, de op een na grootste cryptomunt, daalde de afgelopen week bijna een derde in waarde.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

8 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

8 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

9 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

10 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

11 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

12 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

12 uur geleden