Bitcoin is weer meer dan 60.000 dollar waard
NEW YORK (ANP) - De bitcoin is opnieuw meer dan 60.000 dollar waard en daarmee ligt de waarde weer rond het recordniveau dat de cryptomunt ongeveer een maand geleden aantikte. Waarschijnlijk zijn beleggers de laatste tijd vooral enthousiaster over de bitcoin omdat Coinbase, het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale valuta's, binnenkort naar de aandelenbeurs in New York gaat.
Volgens CoinMarketCap, dat verschillende platforms in de gaten houdt waarop de cryptomunt wordt verhandeld, was de bitcoin zaterdag aan het begin van de middag ongeveer 60.700 dollar waard. Een maand terug piekte de koers van de munt nog op meer dan 61.000 dollar. Daarna zakte de koers terug tot zo'n 51.000 dollar om vervolgens weer langzaam op te lopen.
De prijs van cryptomunten stijgt ook sinds ze steeds meer geaccepteerd worden door grote bedrijven. Zo accepteerde maker van elektrische auto's Tesla bitcoin als betaalmiddel en omarmden ook betalingsbedrijven als Mastercard, Visa en PayPal digitale valuta. En kenners stelden eerder dat de koers van digitale valuta's ook een zetje zou krijgen van het forse coronasteunpakket van de Amerikaanse president Joe Biden. Daardoor zouden beleggers weer in meer speculatieve beleggingen zoals bitcoins durven te stappen.
Analisten denken dat de waarde van de bitcoin nog veel verder kan stijgen. Met zijn aanstaande beursgang hoopt Coinbase te profiteren van dit optimisme. De waarde van het bedrijf wordt geschat op tientallen miljarden dollars.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
5 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
9 uur geleden