Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin en ether kelderen naar laagste niveaus in maanden

Bitcoin en ether kelderen naar laagste niveaus in maanden

SINGAPORE (ANP/RTR) - De koersen van de cryptomunten bitcoin en ether zijn maandag gekelderd naar de laagste niveaus in maanden. Ook de twee bekendste en meest verhandelde digitale munten ter wereld kampen met een vlucht naar veiligere beleggingen, nu risicovollere investeringen zoals aandelen en crypto's uit de gratie zijn gevallen door de vrees voor een recessie in de Amerikaanse economie.

De bitcoin, de grootste cryptomunt ter wereld, raakte maandagochtend dik 9 procent aan waarde kwijt tot zo'n 53.800 dollar. Dat is de laagste koers sinds eind februari. Ook andere cryptomunten gingen mee omlaag. Ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, werd bijna 15 procent minder waard en zakte tot het laagste niveau sinds half januari. Kleinere digitale munten als XRP en litecoin lieten koersdalingen zien van rond de 11 procent.

Volgens gegevens van CoinGecko zagen de cryptomarkten in de afgelopen 24 uur zo'n 270 miljard dollar aan waarde verdampen. De bitcoin leed in de afgelopen week al het grootste verlies sinds de ineenstorting van cryptobeurs FTX in november 2022. De digitale munt, die in maart nog een recordniveau bereikte van bijna 74.000 dollar, staat voor dit jaar nog wel op een winst van meer dan 20 procent.

Meer uit Financieel

Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

9 minuten geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

25 minuten geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

1 uur geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

2 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

3 uur geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

3 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

4 uur geleden