Bitcoin en ether kelderen naar laagste niveaus in maanden
SINGAPORE (ANP/RTR) - De koersen van de cryptomunten bitcoin en ether zijn maandag gekelderd naar de laagste niveaus in maanden. Ook de twee bekendste en meest verhandelde digitale munten ter wereld kampen met een vlucht naar veiligere beleggingen, nu risicovollere investeringen zoals aandelen en crypto's uit de gratie zijn gevallen door de vrees voor een recessie in de Amerikaanse economie.
De bitcoin, de grootste cryptomunt ter wereld, raakte maandagochtend dik 9 procent aan waarde kwijt tot zo'n 53.800 dollar. Dat is de laagste koers sinds eind februari. Ook andere cryptomunten gingen mee omlaag. Ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, werd bijna 15 procent minder waard en zakte tot het laagste niveau sinds half januari. Kleinere digitale munten als XRP en litecoin lieten koersdalingen zien van rond de 11 procent.
Volgens gegevens van CoinGecko zagen de cryptomarkten in de afgelopen 24 uur zo'n 270 miljard dollar aan waarde verdampen. De bitcoin leed in de afgelopen week al het grootste verlies sinds de ineenstorting van cryptobeurs FTX in november 2022. De digitale munt, die in maart nog een recordniveau bereikte van bijna 74.000 dollar, staat voor dit jaar nog wel op een winst van meer dan 20 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
12 uur geleden