Bitcoin en ether kelderen naar laagste niveaus in maanden
SINGAPORE (ANP/RTR) - De koersen van de cryptomunten bitcoin en ether zijn maandag gekelderd naar de laagste niveaus in maanden. Ook de twee bekendste en meest verhandelde digitale munten ter wereld kampen met een vlucht naar veiligere beleggingen, nu risicovollere investeringen zoals aandelen en crypto's uit de gratie zijn gevallen door de vrees voor een recessie in de Amerikaanse economie.
De bitcoin, de grootste cryptomunt ter wereld, raakte maandagochtend dik 9 procent aan waarde kwijt tot zo'n 53.800 dollar. Dat is de laagste koers sinds eind februari. Ook andere cryptomunten gingen mee omlaag. Ether, de op een na grootste cryptomunt ter wereld, werd bijna 15 procent minder waard en zakte tot het laagste niveau sinds half januari. Kleinere digitale munten als XRP en litecoin lieten koersdalingen zien van rond de 11 procent.
Volgens gegevens van CoinGecko zagen de cryptomarkten in de afgelopen 24 uur zo'n 270 miljard dollar aan waarde verdampen. De bitcoin leed in de afgelopen week al het grootste verlies sinds de ineenstorting van cryptobeurs FTX in november 2022. De digitale munt, die in maart nog een recordniveau bereikte van bijna 74.000 dollar, staat voor dit jaar nog wel op een winst van meer dan 20 procent.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
8 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
16 uur geleden