Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin en andere crypto's leveren flink aan waarde in

Bitcoin en andere crypto's leveren flink aan waarde in

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunten als bitcoin en ether hebben donderdag flink aan waarde verloren, na de opmars de laatste weken. Bitcoin verloor in een etmaal bijna 9 procent aan waarde, waarmee de speculaties over de houdbaarheid van de crypto-hausse weer werden aangewakkerd. Ondanks de daling nu is het tot nu toe een uitstekend jaar voor beleggers in de munten, waarbij bitcoin alleen al twee keer meer waard is geworden.

Kenners menen dat de tuimeling niet vreemd is gelet op de recente opmars. De bitcoin schurkte daarbij aan tegen de hoogste stand ooit van bijna 20.000 dollar die eind 2017 voor de digitale munt werd betaald. Als reden voor daling donderdag wordt onder meer gewezen op de bezorgdheid over mogelijk strakkere cryptoregels in de VS. Ook lijken beleggers hun winsten te willen nemen.

De reden dat met name particulieren geld steken in crypto's blijft ongewis. Vermoedelijk heeft een en ander te maken met het snel winst willen maken op investeringen. Ook speelt waarschijnlijk de huidige lage koers van de dollar mee.

Crypto-bubbel

Volgens sceptici lijkt zich een herhaling van drie jaar terug voor te doen. Toen spatte de crypto-bubbel hard uiteen en verloren de munten rap aan waarde. Volgens voorstanders van crypto's is de situatie nu niet meer te vergelijken met de situatie toen, omdat de digitale munten steeds meer worden omarmd.

Zo is er een groeiende interesse vanuit institutionele partijen als Fidelity Investments en JPMorgan Chase. Deze week nog lanceerde Van Eck Associates een bitcoin-ruilbon op de Deutsche Börse Xetra-exchange. Verder maakte betalingsbedrijf PayPal eerder bekend zijn klanten toegang te zullen geven tot crypto's.

Meer uit Financieel

AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

26 minuten geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

1 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

2 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

3 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

4 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

5 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

5 uur geleden