Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin duikt weer onder de 30.000 dollar

Bitcoin duikt weer onder de 30.000 dollar

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van cryptomunt bitcoin is voor het eerst in een maand weer onder de 30.000 dollar gedoken. De afgelopen 24 uur verloor de digitale munt ruim 6 procent. Daarmee is vrijwel alle winst die de bitcoin dit kalenderjaar heeft geboekt, verdampt.

De terugval van bitcoin viel maandag samen met een brede daling op de aandelenbeurzen wereldwijd. De toename van het aantal coronagevallen in verschillende landen, waaronder Nederland, wakkeren de zorgen bij beleggers aan dat het economisch herstel van de crisis wordt vertraagd.

Ook andere cryptomunten daalden mee. Zo verloor ether zo'n 8 procent in de afgelopen 24 uur en werd binance coin bijna 12 procent minder waard.

Vorige maand dook de waarde van de bitcoin ook kort onder de 30.000 dollar. Toen steeg de koers van de belangrijkste cryptomunt daar weer snel boven.

Bitcoin piekte begin april op ruim 63.000 dollar. Sindsdien is de waarde van de munt stevig gedaald. Eerst werd daarvoor gewezen op het feit dat de producent van elektrische auto's Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Later kwam daar de strenge regelgeving op het gebied van cryptomunten bij van de Chinese overheid.

Meer uit Financieel

Farmaceut uit VS bouwt miljardenfabriek met 500 banen in Katwijk

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Eli Lilly opent in Nederland een fabriek waar geneesmiddelen worden gemaakt. Lilly, een van de grootste farmaceutische bedrijven ter wereld, wil zich vestigen in de gemeente Katwijk. Het is de bedoeling dat in het gebied Zijlhoek-De Woerd voor 3 miljard dollar (omgerekend ruim 2,6 miljard euro) een productielocatie komt waar vijfhonderd banen ontstaan. Lilly is bekend van onder meer een nieuwe afslankpil en diabetes- en kankermedicijnen.

26 minuten geleden
ABN AMRO schrapt tientallen banen in duurzaamheidsteam

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt tientallen banen in zijn duurzaamheidsteam. Bijna zeventig van de vierhonderd duurzaamheidsexperts moeten vertrekken, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens de zegsman wil de bank efficiƫnter te werk gaan.

56 minuten geleden
Nederlanders boeken vaker vakantie, meer lastminutes in de herfst

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben in september vaker een vakantie geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar, onder andere meer lastminutes voor de herfstvakantie. Ook boekten vakantiegangers meer reizen voor vertrek over zes maanden of langer, meldt reisbrancheorganisatie ANVR.

4 uur geleden
Frankrijk dreigt met ban Shein bij verkoop kindsekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt de toegang voor Shein te blokkeren als de Chinese webwinkel opnieuw sekspoppen verkoopt die op kinderen lijken. Shein haalde de producten uit zijn webshop na druk van Franse toezichthouders.

5 uur geleden
Accountant ontdekt fouten in jaarrekening Ebusco

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft eindelijk een controleverklaring over de jaarrekening van 2024 binnen. De accountant heeft verschillende fouten ontdekt in de boekhouding, waaronder rekenfouten bij de salarissen en onjuiste verwijzingen. Maar volgens Ebusco hadden deze geen invloed op eerder gemelde cijfers over het eigen vermogen van het bedrijf en het jaarresultaat.

5 uur geleden
PostNL bij dalers op Damrak na groter verlies

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Het postbedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies. Ook nam de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder af, ondanks dat de verkiezingen voor extra post zorgden. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving". Het aandeel zakte ruim 1 procent.

5 uur geleden
Mensen vragen meer hypotheken aan, aankoopwaarde bereikt record

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en -bezitters hebben de afgelopen maand iets meer hypotheken aangevraagd. In oktober waren dit er 52.196, ruim 4 procent meer dan in oktober vorig jaar. Dit meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN), dat naar eigen zeggen bijna alle hypotheekaanvragen in Nederland registreert.

6 uur geleden