Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin duikt voor het eerst sinds januari onder de 30.000 dollar

Bitcoin duikt voor het eerst sinds januari onder de 30.000 dollar

AMSTERDAM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De waardedaling van cryptomunt bitcoin houdt aan. De digitale munteenheid verloor dinsdag tot 12 procent aan waarde en kwam daarmee voor het eerst sinds januari onder de 30.000 dollar terecht. Alle winst die de digitale munt dit jaar boekte, is daarmee weer verdampt.

De digitale munt piekte begin april op ruim 63.000 dollar. Sindsdien is de waarde van de munt stevig gedaald. Eerst werd daarvoor gewezen naar het feit dat de producent van elektrische auto's Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Later kwam daar optreden van de Chinese overheid tegen zogeheten bitcoinminers bij.

Alle transacties in bitcoins worden bijgehouden in de blockchain, een soort administratie die overal tegelijk wordt bijgewerkt. Dat gebeurt elke tien minuten. Om elke aanvulling veilig te verwerken, moet een ingewikkelde wiskundige formule worden opgelost. Wereldwijd staan speciale computersystemen met grote rekenkracht en dus veel energieverbruik daar de hele dag door op te puzzelen. Dat heet minen. Wie de formule oplost, wordt beloond in bitcoins.

China

Veel van die computers staan in China, terwijl de bitcoin al sinds 2017 verboden is in dat land. De afgelopen maanden zijn de overheden van verschillende Chinese provincies op gaan treden tegen de datacentra waar dat minen gebeurt, vorige week gebeurde dat in Sichuan. China wil het elektriciteitsverbruik door de miners terugdringen.

Ook andere cryptomunten daalden mee. Zo verloor Ether haast 13 procent in de afgelopen 24 uur en werd XRP zo'n 23 procent minder waard.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

14 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

16 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

18 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

19 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

20 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

21 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

1 dag geleden