Bitcoin daalt na debat Harris en Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is woensdag gedaald. Beleggers in de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld reageerden op het debat tussen de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris en de Republikeinse kandidaat en oud-president Donald Trump, die de cryptosector heeft omarmd.
De waarde van de bitcoin zakte woensdagochtend volgens platform CoinMarketCap dat de koersen bijhoudt, met 1,2 procent tot 56.241 dollar. In augustus klom de bitcoin nog tot circa 64.000 dollar. In maart bereikte de bitcoin nog een recordniveau van bijna 74.000 dollar.
"De markt beoordeelde dat Kamala Harris het debat heeft gewonnen, met name in de beginfase, wat zich vertaalde in een kleine daling voor crypto", zei Caroline Mauron, medeoprichter van Orbit Markets.
'Cryptohoofdstad'
In een poging kiezers te winnen onder de cryptobeleggers heeft Trump beloofd van de Verenigde Staten de "cryptohoofdstad van de planeet en een bitcoin-supermacht" te maken als hij na de verkiezingen van november terugkeert naar het Witte Huis. Trump, die cryptovaluta tijdens zijn presidentschap nog omschreef als oplichterij, kondigde in augustus ook de komst van een eigen cryptoplatform aan.
Trump is zelf ook een cryptobezitter. Hij zou tussen de 1 miljoen en 5 miljoen dollar in ethereum bezitten. Ethereum is na bitcoin de meest verhandelde cryptomunt ter wereld. Deze munt daalde met 1 procent tot 2325 dollar.
Harris moet nog een beleidspositie over crypto uiteenzetten. Vorige maand zei een adviseur van haar campagne dat Harris maatregelen zal steunen om de sector te laten groeien.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
8 uur geleden