Bitcoin daalt na debat Harris en Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is woensdag gedaald. Beleggers in de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld reageerden op het debat tussen de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris en de Republikeinse kandidaat en oud-president Donald Trump, die de cryptosector heeft omarmd.
De waarde van de bitcoin zakte woensdagochtend volgens platform CoinMarketCap dat de koersen bijhoudt, met 1,2 procent tot 56.241 dollar. In augustus klom de bitcoin nog tot circa 64.000 dollar. In maart bereikte de bitcoin nog een recordniveau van bijna 74.000 dollar.
"De markt beoordeelde dat Kamala Harris het debat heeft gewonnen, met name in de beginfase, wat zich vertaalde in een kleine daling voor crypto", zei Caroline Mauron, medeoprichter van Orbit Markets.
'Cryptohoofdstad'
In een poging kiezers te winnen onder de cryptobeleggers heeft Trump beloofd van de Verenigde Staten de "cryptohoofdstad van de planeet en een bitcoin-supermacht" te maken als hij na de verkiezingen van november terugkeert naar het Witte Huis. Trump, die cryptovaluta tijdens zijn presidentschap nog omschreef als oplichterij, kondigde in augustus ook de komst van een eigen cryptoplatform aan.
Trump is zelf ook een cryptobezitter. Hij zou tussen de 1 miljoen en 5 miljoen dollar in ethereum bezitten. Ethereum is na bitcoin de meest verhandelde cryptomunt ter wereld. Deze munt daalde met 1 procent tot 2325 dollar.
Harris moet nog een beleidspositie over crypto uiteenzetten. Vorige maand zei een adviseur van haar campagne dat Harris maatregelen zal steunen om de sector te laten groeien.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
9 uur geleden