Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin daalt na debat Harris en Trump

Bitcoin daalt na debat Harris en Trump

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is woensdag gedaald. Beleggers in de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld reageerden op het debat tussen de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris en de Republikeinse kandidaat en oud-president Donald Trump, die de cryptosector heeft omarmd.

De waarde van de bitcoin zakte woensdagochtend volgens platform CoinMarketCap dat de koersen bijhoudt, met 1,2 procent tot 56.241 dollar. In augustus klom de bitcoin nog tot circa 64.000 dollar. In maart bereikte de bitcoin nog een recordniveau van bijna 74.000 dollar.

"De markt beoordeelde dat Kamala Harris het debat heeft gewonnen, met name in de beginfase, wat zich vertaalde in een kleine daling voor crypto", zei Caroline Mauron, medeoprichter van Orbit Markets.

'Cryptohoofdstad'

In een poging kiezers te winnen onder de cryptobeleggers heeft Trump beloofd van de Verenigde Staten de "cryptohoofdstad van de planeet en een bitcoin-supermacht" te maken als hij na de verkiezingen van november terugkeert naar het Witte Huis. Trump, die cryptovaluta tijdens zijn presidentschap nog omschreef als oplichterij, kondigde in augustus ook de komst van een eigen cryptoplatform aan.

Trump is zelf ook een cryptobezitter. Hij zou tussen de 1 miljoen en 5 miljoen dollar in ethereum bezitten. Ethereum is na bitcoin de meest verhandelde cryptomunt ter wereld. Deze munt daalde met 1 procent tot 2325 dollar.

Harris moet nog een beleidspositie over crypto uiteenzetten. Vorige maand zei een adviseur van haar campagne dat Harris maatregelen zal steunen om de sector te laten groeien.

Meer uit Financieel

Techgraadmeter Nasdaq herstelt op Wall Street na koersdreun

NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.

1 uur geleden
Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

2 uur geleden
ACM-onderzoek mogelijk misbruik Biogen machtspositie MS-medicatie

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is een onderzoek gestart naar geneesmiddelenfabrikant Biogen. Het bedrijf heeft mogelijk zijn machtspositie rondom medicatie voor multiple sclerose (MS) misbruikt. De waakhond onderzoekt de wijze waarop Biogen bloedtesten beschikbaar stelt. Dit kan gevolgen hebben voor prijs, aanbod en keuzevrijheid.

4 uur geleden
Tesla stopt in Texas met productie Cybertruck

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla is van plan in de loop van volgend jaar te stoppen met de productie van de Cybertruck in zijn grote fabriek in Texas, heeft topman Elon Musk gezegd. Het futuristische model werd ooit aangeprezen als concurrent van de pickups van gevestigde autofabrikanten, maar slaagde er maar niet in de massamarkt te veroveren.

4 uur geleden
Brussel: persoonlijke TikTok-feed schadelijk voor mentaal welzijn

BRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.

5 uur geleden
Funderingsspecialist Sif vreest voor voortbestaan

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.

6 uur geleden
Chinese CO2-uitstoot daalt sterkst sinds corona, ziet denktank

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.

7 uur geleden