Bitcoin daalt na debat Harris en Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is woensdag gedaald. Beleggers in de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld reageerden op het debat tussen de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris en de Republikeinse kandidaat en oud-president Donald Trump, die de cryptosector heeft omarmd.
De waarde van de bitcoin zakte woensdagochtend volgens platform CoinMarketCap dat de koersen bijhoudt, met 1,2 procent tot 56.241 dollar. In augustus klom de bitcoin nog tot circa 64.000 dollar. In maart bereikte de bitcoin nog een recordniveau van bijna 74.000 dollar.
"De markt beoordeelde dat Kamala Harris het debat heeft gewonnen, met name in de beginfase, wat zich vertaalde in een kleine daling voor crypto", zei Caroline Mauron, medeoprichter van Orbit Markets.
'Cryptohoofdstad'
In een poging kiezers te winnen onder de cryptobeleggers heeft Trump beloofd van de Verenigde Staten de "cryptohoofdstad van de planeet en een bitcoin-supermacht" te maken als hij na de verkiezingen van november terugkeert naar het Witte Huis. Trump, die cryptovaluta tijdens zijn presidentschap nog omschreef als oplichterij, kondigde in augustus ook de komst van een eigen cryptoplatform aan.
Trump is zelf ook een cryptobezitter. Hij zou tussen de 1 miljoen en 5 miljoen dollar in ethereum bezitten. Ethereum is na bitcoin de meest verhandelde cryptomunt ter wereld. Deze munt daalde met 1 procent tot 2325 dollar.
Harris moet nog een beleidspositie over crypto uiteenzetten. Vorige maand zei een adviseur van haar campagne dat Harris maatregelen zal steunen om de sector te laten groeien.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
39 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
11 uur geleden