Bitcoin daalt na debat Harris en Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is woensdag gedaald. Beleggers in de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld reageerden op het debat tussen de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris en de Republikeinse kandidaat en oud-president Donald Trump, die de cryptosector heeft omarmd.
De waarde van de bitcoin zakte woensdagochtend volgens platform CoinMarketCap dat de koersen bijhoudt, met 1,2 procent tot 56.241 dollar. In augustus klom de bitcoin nog tot circa 64.000 dollar. In maart bereikte de bitcoin nog een recordniveau van bijna 74.000 dollar.
"De markt beoordeelde dat Kamala Harris het debat heeft gewonnen, met name in de beginfase, wat zich vertaalde in een kleine daling voor crypto", zei Caroline Mauron, medeoprichter van Orbit Markets.
'Cryptohoofdstad'
In een poging kiezers te winnen onder de cryptobeleggers heeft Trump beloofd van de Verenigde Staten de "cryptohoofdstad van de planeet en een bitcoin-supermacht" te maken als hij na de verkiezingen van november terugkeert naar het Witte Huis. Trump, die cryptovaluta tijdens zijn presidentschap nog omschreef als oplichterij, kondigde in augustus ook de komst van een eigen cryptoplatform aan.
Trump is zelf ook een cryptobezitter. Hij zou tussen de 1 miljoen en 5 miljoen dollar in ethereum bezitten. Ethereum is na bitcoin de meest verhandelde cryptomunt ter wereld. Deze munt daalde met 1 procent tot 2325 dollar.
Harris moet nog een beleidspositie over crypto uiteenzetten. Vorige maand zei een adviseur van haar campagne dat Harris maatregelen zal steunen om de sector te laten groeien.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.
59 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met meer dan 3 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,716 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.
16 uur geleden