Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin breekt record uit april

Bitcoin breekt record uit april

AMSTERDAM (ANP) - De bitcoin is tot een nieuwe recordhoogte gestegen. Volgens data van financieel persbureau Bloomberg steeg de cryptomunt woensdagmiddag rond 16.00 uur 2,8 procent tot een waarde van ruim 66.000 dollar (56.670 euro). Dat is ruimschoots boven het vorige record uit april.

Waarschijnlijk is de virtuele munt nu extra in trek doordat in New York sinds dinsdag het eerste beursgenoteerde investeringsfonds in bitcoins wordt verhandeld dat door de Amerikaanse beurswaakhond is goedgekeurd. Het gaat om een fonds dat de koers van de populairste cryptomunt volgt. Beleggers kunnen met een zogeheten exchange-traded fund (ETF) profiteren van waardestijgingen zonder zelf de digitale valuta te hoeven kopen.

Door de komst van zo'n ETF wordt de bitcoin toegankelijker voor een grotere groep beleggers. Zo hoeven ze de cryptomunt niet zelf te bewaren in een digitale portemonnee. Experts wijzen er ook op dat de goedkeuring het imago verbetert van de bitcoin, die nog vaak in verband wordt gebracht met witwasoperaties en cybercriminaliteit.

De bitcoin werd begin 2009 gelanceerd en was toen slechts een paar cent waard. Eind 2017 bereikte de populairste cryptomunt ter wereld al eens een piek van bijna 20.000 dollar. Maar vervolgens verloren veel beleggers hun vertrouwen in crypto's en daalden virtuele munten rap. Sinds 2020 is de bitcoin weer aan een sterke opmars bezig. Op dit moment is de cryptomunt ruim vijf keer zoveel waard als een jaar geleden.

Meer uit Financieel

Techaandelen weer gewild op Wall Street, olieprijzen omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij waren tech- en chipaandelen weer in trek na koersverliezen een dag eerder. Dalende olieprijzen zorgden voor enige opluchting bij de obligatiehandel.

2 uur geleden
Schiphol en bonden overleggen deze week weer over beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.

4 uur geleden
Banco BPM reageert met scepsis op bod van Italiaanse concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.

6 uur geleden
Chipfonds Besi daalt op licht lagere beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.

7 uur geleden
Canada voert heffingen in op miljarden aan Amerikaanse goederen

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.

8 uur geleden
TikTok krijgt 25 miljoen euro boete in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.

8 uur geleden
Waymo breidt uit naar Duitsland met zelfrijdende taxi's

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.

8 uur geleden