Bitcoin breekt door grens van 50.000 dollar
DEN HAAG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is dinsdag voor het eerst door de grens van 50.000 dollar gebroken. De opmars van de bitcoin en andere digitale valuta wordt mede veroorzaakt door de toenemende acceptatie van crypto's. Zeker nadat Tesla-baas Elon Musk bekendmaakte 1,5 miljard dollar in digitaal geld te investeren.
Dit jaar alleen al is bitcoin enorm aan waarde gestegen. De munt werd na zijn debuut meer dan tien jaar geleden enkele jaren lang verhandeld voor een paar cent. Ook de meeste andere digitale munten staan op winst.
De bitcoin eindigde vorig jaar met een stijging van 170 procent in het vierde kwartaal op ongeveer 29.000 dollar. Zeven dagen later was de waarde naar 40.000 dollar per bitcoin gestegen. Het duurde bijna zes weken om de grens van 50.000 dollar te doorbreken, geholpen door steunbetuigingen van mensen als miljardair Paul Tudor Jones, investeerder Stan Druckenmiller en dus ook Tesla-topman Elon Musk.
Tesla
De aankondiging van Tesla dat het 1,5 miljard dollar in bitcoins investeerde, was de meest zichtbare recente aanjager van de waarde van de munt. Daardoor dikte de prijs op 8 februari met 16 procent aan. Dat was de grootste eendaagse winst voor de bitcoin sinds de coronacrisis.
De rally van 400 procent in het afgelopen jaar komt in een tijd van lage rentetarieven van centrale banken en ongekende financiële steun van overheden in de nasleep van de coronaviruspandemie. Daardoor is het rendement op andere investeringen doorgaans veel lager.
Ontwikkelingen
Ondertussen worden cryptomunten door grote beleggers steeds meer geaccepteerd. Zo overweegt een investeringsdivisie van de bank Morgan Stanley naar verluidt om op bitcoin in te zetten. En in Canada is het eerste Noord-Amerikaanse bitcoin exchange-traded fund (ETF), waarmee bitcoins voor meer beleggers bereikbaar worden, inmiddels goedgekeurd.
Een andere bank, BNY Mellon, heeft een team samengesteld om een bewarings- en administratieplatform voor traditionele en digitale activa te ontwikkelen. Creditcardmaatschappij Mastercard is ondertussen van plan om transacties met bepaalde crypto's toe te staan op zijn netwerk.
Er wordt overigens nog steeds volop gewaarschuwd dat crypto's vatbaar zijn voor stevige prijsschommelingen. Ook worden ze vaak ingezet voor illegale transacties en worden ze aan strengere regelgeving onderworpen, waardoor ze meer risico's met zich meebrengen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.
18 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische activiteit in de eurozone is in juni gestagneerd, meldt marktonderzoeker S&P Global op basis van definitieve cijfers. De bedrijvigheid in het eurogebied hield daarmee vorige maand beter stand dan gedacht. Eerder werd voor juni nog uitgegaan van een krimp van de economische activiteit door de stijgende prijzen en verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.
49 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar stuurt weer een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) naar de Straat van Hormuz, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Daarmee hervat Qatar de lng-export via de belangrijke zeestraat, nadat die eerder werd stilgelegd na een aanval op een tanker met Qatarese olie afgelopen zaterdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen die online hebben gegokt bij een aanbieder zonder vergunning in Nederland lijken hun geld definitief kwijt te raken. Meerdere gokkers hebben de afgelopen jaren geprobeerd verliezen terug te vorderen bij de rechter. De Hoge Raad heeft vrijdag echter bepaald dat de overeenkomsten tussen spelers en illegale onlinecasino's niet per definitie ongeldig zijn.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht deze zomervakantie ruim 12,7 miljoen reizigers te verwelkomen. Dat zijn iets meer dan vorig jaar, toen in de periode van begin juli tot eind augustus ongeveer 12,4 miljoen passagiers via de luchthaven reisden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML werden opgepikt na de zware koersverliezen een dag eerder. Ook op de Aziatische markten veerden de chipbedrijven op na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Beleggers moeten het verder stellen zonder richting uit de Verenigde Staten. De Amerikaanse beurzen blijven vrijdag dicht in verband met de viering van Onafhankelijkheidsdag op 4 juli.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Duizenden werknemers van Mercedes-Benz protesteren vrijdag tegen de geplande bezuinigingen bij de Duitse autofabrikant, waarbij personeel onder meer langer moet werken tegen hetzelfde salaris. Ook wordt gedemonstreerd tegen het grote banenverlies in de gehele Duitse auto-industrie. Vakbond IG Metall heeft gewaarschuwd voor een "hete zomer" met acties in de autosector.
4 uur geleden