Bitcoin blijft onder grens van 100.000 dollar
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dit weekend tot nu toe onder de grens van 100.000 dollar gebleven. 's Werelds bekendste en meest verhandelde cryptomunt is de afgelopen tijd sterk in waarde gestegen en kwam vrijdag dicht in de buurt van de belangrijke drempel, maar de vaart zat er tot nu toe net niet voldoende in om de bitcoin de nieuwe mijlpaal te laten bereiken. Vrijdag steeg de bitcoin nog tot boven de 99.000 dollar, maar inmiddels is de waarde van de cryptomunt weer wat gedaald en schommelt die zondagmiddag rond de 97.500 dollar.
Sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen is de bitcoin flink meer waard geworden. Beleggers verwachten dat Trump de regelgeving rond digitale munten zal versoepelen. Niet alleen de bitcoin, maar ook andere munten zijn sinds de overwinning van Trump sterk in waarde gestegen en verbreken record na record. Sinds de verkiezingsoverwinning is de gehele cryptomarkt al ongeveer 1 biljoen (1000 miljard) dollar meer waard geworden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI voert verkennende gesprekken met investeerders over een nieuwe financieringsronde, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan de maker van ChatGPT toegekend worden van meer dan 1,2 biljoen dollar, oftewel 1200 miljard dollar.
1 uur geledenARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.
2 uur geleden