Bitcoin blijft onder grens van 100.000 dollar
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dit weekend tot nu toe onder de grens van 100.000 dollar gebleven. 's Werelds bekendste en meest verhandelde cryptomunt is de afgelopen tijd sterk in waarde gestegen en kwam vrijdag dicht in de buurt van de belangrijke drempel, maar de vaart zat er tot nu toe net niet voldoende in om de bitcoin de nieuwe mijlpaal te laten bereiken. Vrijdag steeg de bitcoin nog tot boven de 99.000 dollar, maar inmiddels is de waarde van de cryptomunt weer wat gedaald en schommelt die zondagmiddag rond de 97.500 dollar.
Sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen is de bitcoin flink meer waard geworden. Beleggers verwachten dat Trump de regelgeving rond digitale munten zal versoepelen. Niet alleen de bitcoin, maar ook andere munten zijn sinds de overwinning van Trump sterk in waarde gestegen en verbreken record na record. Sinds de verkiezingsoverwinning is de gehele cryptomarkt al ongeveer 1 biljoen (1000 miljard) dollar meer waard geworden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
1 uur geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.
3 uur geleden