Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bisschoppen Italië willen ook versoepeling lockdown voor missen

Bisschoppen Italië willen ook versoepeling lockdown voor missen

ROME (ANP/AFP/RTR) - Italiaanse bisschoppen vinden het onbegrijpelijk dat Italianen ook na de versoepeling van de lockdown niet naar de missen kunnen. Ook binnen het kabinet wordt gemord over dat besluit.

Gelovige Italianen kunnen sinds begin maart niet meer naar de mis. Het land ging toen grotendeels op slot omdat de regering vergaande maatregelen nam om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ook de meeste bedrijven moesten dicht.

Premier Giuseppe Conte heeft bekendgemaakt dat de maatregelen de komenden weken worden afgebouwd. Zo mogen Italianen vanaf 18 mei bijvoorbeeld weer naar bibliotheken en musea.

Klaagbrief

Conte repte echter met geen woord over missen, tot chagrijn van de bisschoppen. De Italiaanse Bisschoppenconferentie klaagt in een brief aan de regering dat de "vrijheid van godsdienst wordt gecompromitteerd".

De katholieke geestelijken krijgen bijval van sommige politici. "Het is voor ons dus wel veilig om naar een museum te gaan, maar we kunnen niet naar een religieuze bijeenkomst?", twitterde minister Elena Bonetti (Gelijke Kansen en Gezinnen). Ze sprak over een "onbegrijpelijk" besluit.

Meer uit Buitenland

Nederland start met Finland en VK kredietinstelling voor defensie

DEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland zetten een nieuwe kredietinstelling op voor defensieprojecten. Landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen en het moet de defensie-industrie en de herbewapeningsrace van westerse landen helpen aanjagen.

6 minuten geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

29 minuten geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

31 minuten geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.

32 minuten geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

1 uur geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

1 uur geleden