Bisdom Breda moet fors inkrimpen en ontslaat 16 mensen
BREDA (ANP) - Het bisdom Breda moet fors inkrimpen, omdat het aantal kerken en het aantal kerkgangers in het bisdom snel terugloopt. Het bisdom moet daarom zestien medewerkers ontslaan. Negen mensen vertrokken al in juli van dit jaar en deze maand volgen er nog eens zeven, schrijft het bisdom op de eigen website. Met de zestien medewerkers is een regeling getroffen.
Bij het bisdom blijven nog ongeveer twintig medewerkers over. Die zijn gehuisvest in een monumentaal pand in Breda. Het bisdom onderzoekt op dit moment de huisvesting van het bisdomkantoor aan de Veemarktstraat. Het pand is erg groot voor twintig medewerkers.
Het bisdom heeft de werkwijze en de taken aangepast aan veel minder personeel en de terugloop in de kerk. Het hoofddoel wordt het begeleiden van parochies in het op moderne wijze binden van mensen aan de katholieke kerk. Het bisdom zal minder tijd gaan besteden aan beheerszaken. Het aparte Sint Franciscuscentrum voor de vorming van parochies houdt op te bestaan. Het bisdom voorziet een verdere krimp van kerkplekken. De reorganisatie en de bezuinigingen zijn nodig voor een toekomstbestendig bisdom.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
7 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
5 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
17 uur geleden