Bisdom Breda moet fors inkrimpen en ontslaat 16 mensen
BREDA (ANP) - Het bisdom Breda moet fors inkrimpen, omdat het aantal kerken en het aantal kerkgangers in het bisdom snel terugloopt. Het bisdom moet daarom zestien medewerkers ontslaan. Negen mensen vertrokken al in juli van dit jaar en deze maand volgen er nog eens zeven, schrijft het bisdom op de eigen website. Met de zestien medewerkers is een regeling getroffen.
Bij het bisdom blijven nog ongeveer twintig medewerkers over. Die zijn gehuisvest in een monumentaal pand in Breda. Het bisdom onderzoekt op dit moment de huisvesting van het bisdomkantoor aan de Veemarktstraat. Het pand is erg groot voor twintig medewerkers.
Het bisdom heeft de werkwijze en de taken aangepast aan veel minder personeel en de terugloop in de kerk. Het hoofddoel wordt het begeleiden van parochies in het op moderne wijze binden van mensen aan de katholieke kerk. Het bisdom zal minder tijd gaan besteden aan beheerszaken. Het aparte Sint Franciscuscentrum voor de vorming van parochies houdt op te bestaan. Het bisdom voorziet een verdere krimp van kerkplekken. De reorganisatie en de bezuinigingen zijn nodig voor een toekomstbestendig bisdom.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
6 uur geleden