Birkenstock zakt op gemengd Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Birkenstock behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het eerste kwartaalbericht sinds de beursgang van het Duitse sandalenmerk in oktober viel niet in de smaak bij beleggers. Birkenstock kelderde 10 procent, vlak voordat de handel in het aandeel werd stilgelegd.
De algehele stemming op Wall Street was overwegend positief, na de recente koersverliezen die werden veroorzaakt door de afnemende hoop op spoedige renteverlagingen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 37.208 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 4758 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 15.002 punten.
Beleggers verwerkten nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering is uitgekomen op 187.000. Dat was minder dan verwacht.
Boeing
De chipbedrijven Intel, Nvidia en AMD stegen tot 2,7 procent, dankzij beter dan verwachte resultaten van TSMC. De Taiwanese chipproducent profiteerde onder meer van de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). TSMC is de belangrijkste leverancier van de AI-chips van Nvidia.
Boeing klom 0,6 procent. De vliegtuigbouwer heeft een megaorder ontvangen van de Indiase budgetmaatschappij Akasa Air voor 150 toestellen van de types 737 MAX 10 en MAX 8-200. Boeing kwam eerder deze maand nog in opspraak omdat een deurpaneel van een ander type 737 MAX-toestel in de lucht losraakte en het vliegtuig een noodlanding moest maken. Dat incident gebeurde met een 737 MAX-9.
Smartwatches
Apple steeg 2 procent, dankzij een koopadvies door Bank of America. Daarnaast oordeelde een Amerikaanse rechtbank in hoger beroep dat Apple direct moet stoppen met de verkoop van zijn nieuwste smartwatches in de VS. De slimme horloges bevatten technologie voor het meten van het zuurstofgehalte in het bloed waarop het medisch-technologisch bedrijf Masimo het patent zegt te hebben.
De euro was 1,0864 dollar waard, tegen 1,0859 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,22 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 78,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
10 uur geleden