Birkenstock zakt op gemengd Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Birkenstock behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het eerste kwartaalbericht sinds de beursgang van het Duitse sandalenmerk in oktober viel niet in de smaak bij beleggers. Birkenstock kelderde 10 procent, vlak voordat de handel in het aandeel werd stilgelegd.
De algehele stemming op Wall Street was overwegend positief, na de recente koersverliezen die werden veroorzaakt door de afnemende hoop op spoedige renteverlagingen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 37.208 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 4758 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 15.002 punten.
Beleggers verwerkten nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering is uitgekomen op 187.000. Dat was minder dan verwacht.
Boeing
De chipbedrijven Intel, Nvidia en AMD stegen tot 2,7 procent, dankzij beter dan verwachte resultaten van TSMC. De Taiwanese chipproducent profiteerde onder meer van de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). TSMC is de belangrijkste leverancier van de AI-chips van Nvidia.
Boeing klom 0,6 procent. De vliegtuigbouwer heeft een megaorder ontvangen van de Indiase budgetmaatschappij Akasa Air voor 150 toestellen van de types 737 MAX 10 en MAX 8-200. Boeing kwam eerder deze maand nog in opspraak omdat een deurpaneel van een ander type 737 MAX-toestel in de lucht losraakte en het vliegtuig een noodlanding moest maken. Dat incident gebeurde met een 737 MAX-9.
Smartwatches
Apple steeg 2 procent, dankzij een koopadvies door Bank of America. Daarnaast oordeelde een Amerikaanse rechtbank in hoger beroep dat Apple direct moet stoppen met de verkoop van zijn nieuwste smartwatches in de VS. De slimme horloges bevatten technologie voor het meten van het zuurstofgehalte in het bloed waarop het medisch-technologisch bedrijf Masimo het patent zegt te hebben.
De euro was 1,0864 dollar waard, tegen 1,0859 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,22 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 78,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.
56 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
19 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
22 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
1 dag geleden