Birkenstock zakt op gemengd Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Birkenstock behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het eerste kwartaalbericht sinds de beursgang van het Duitse sandalenmerk in oktober viel niet in de smaak bij beleggers. Birkenstock kelderde 10 procent, vlak voordat de handel in het aandeel werd stilgelegd.
De algehele stemming op Wall Street was overwegend positief, na de recente koersverliezen die werden veroorzaakt door de afnemende hoop op spoedige renteverlagingen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 37.208 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 4758 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 15.002 punten.
Beleggers verwerkten nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering is uitgekomen op 187.000. Dat was minder dan verwacht.
Boeing
De chipbedrijven Intel, Nvidia en AMD stegen tot 2,7 procent, dankzij beter dan verwachte resultaten van TSMC. De Taiwanese chipproducent profiteerde onder meer van de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). TSMC is de belangrijkste leverancier van de AI-chips van Nvidia.
Boeing klom 0,6 procent. De vliegtuigbouwer heeft een megaorder ontvangen van de Indiase budgetmaatschappij Akasa Air voor 150 toestellen van de types 737 MAX 10 en MAX 8-200. Boeing kwam eerder deze maand nog in opspraak omdat een deurpaneel van een ander type 737 MAX-toestel in de lucht losraakte en het vliegtuig een noodlanding moest maken. Dat incident gebeurde met een 737 MAX-9.
Smartwatches
Apple steeg 2 procent, dankzij een koopadvies door Bank of America. Daarnaast oordeelde een Amerikaanse rechtbank in hoger beroep dat Apple direct moet stoppen met de verkoop van zijn nieuwste smartwatches in de VS. De slimme horloges bevatten technologie voor het meten van het zuurstofgehalte in het bloed waarop het medisch-technologisch bedrijf Masimo het patent zegt te hebben.
De euro was 1,0864 dollar waard, tegen 1,0859 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,22 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 78,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
6 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd voor duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
20 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
30 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geleden