Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Birkenstock verwacht hogere omzet in eerste jaar na beursgang

Birkenstock verwacht hogere omzet in eerste jaar na beursgang

NEUSTADT (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Birkenstock verwacht dat de inkomsten van het sandalenmerk flink gaan stijgen dit jaar, geholpen door de vraag naar duurdere modellen en dichte schoenen. Het Duitse bedrijf verwacht dat de omzet in het beste geval met 18 procent stijgt tot bijna 1,8 miljard euro, maakte Birkenstock donderdag bekend in het eerste kwartaalcijferbericht sinds de beursgang in oktober.

Topman Oliver Reichert verwacht dat Birkenstock nog fors kan groeien, zei hij bij de bekendmaking van de kwartaalcijfers. Het merk wil uitbreiden in landen als China en India en meer soorten schoenen uitbrengen. De topman zegt zich niet te laten afschrikken door de "brede macro-economische achtergrond", zoals de inflatie.

Afgelopen zomer had de sandaal een gastrol in de populaire film Barbie. Hoofdrolspeelster Margot Robbie droeg een paar roze Birkenstocks, wat een grote hype rond het schoeisel aanwakkerde.

Teleurstellend debuut

Niet veel later maakte het bedrijf bekend naar de beurs in New York te gaan, waar het in oktober een teleurstellend debuut beleefde. De koers daalde de eerste dag bijna 13 procent. Eigenaar L Catterton, een Amerikaanse investeringsmaatschappij had gehoopt op meer, mede dankzij de Barbie-hype. Pas eind november bereikte het aandeel voor het eerst de introductieprijs van 46 dollar. Inmiddels hebben beleggers meer vertrouwen in het aandeel.

De geschiedenis van het merk gaat terug tot 1774, toen Johann Adam Birkenstock als schoenmaker werkte in de Duitse regio Hessen. De bekende Birkenstock-sandalen worden sinds de jaren zestig gemaakt, maar het bedrijf maakt ook producten als riemen en tassen. Die liggen wereldwijd in tientallen landen in de schappen.

Tot 2021 was het bedrijf in handen van de oprichtersfamilie. Toen kocht L Catterton, dat deels in handen is van luxeconcern LVMH, een meerderheidsbelang. Die overname maakte de weg vrij voor de beursgang van het merk.

Meer uit Financieel

Duizenden Citroën-rijders wachten nog op nieuwe airbag

HOOFDDORP (ANP) - Meer dan 16.000 Citroën-rijders in Nederland wachten nog steeds op een nieuwe airbag. Ze hebben van de fabrikant het advies gekregen niet meer de weg op te gaan om defecte airbags die bij een aanrijding kunnen ontploffen. De levering van nieuwe airbags gaat echter langzaam, waardoor het vervangen waarschijnlijk nog weken duurt.

17 minuten geleden
UWV vordert te hoge uitkeringen door WIA-fouten niet terug

AMSTERDAM (ANP) - Het UWV gaat geen geld terugvorderen bij mensen die een te hoge arbeidsongeschiktheidsuitkering hebben ontvangen door fouten van de uitkeringsinstantie. Dat heeft demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) vrijdag bekendgemaakt in een brief aan de Tweede Kamer. Afgelopen jaar kwam aan het licht dat het UWV bij de vaststelling van WIA-uitkeringen veel fouten heeft gemaakt.

20 minuten geleden
Saudi's produceerden in juni meer olie dan afgesproken, stelt IEA

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft vorige maand meer olie opgepompt dan afgesproken in de productiequota van olieverbond OPEC+, meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een nieuw rapport. Gedurende de aanvallen over en weer tussen Israël en Iran maakten de Saudi's mogelijk haast met het exporteren van olie via de Perzische Golf om eventuele blokkades voor te zijn.

23 minuten geleden
Wet in de maak waardoor ontslag na doorstart niet zomaar mag

DEN HAAG (ANP) - Werknemers mogen niet meer zomaar worden ontslagen als hun bedrijf failliet gaat, als het aan staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) en minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) ligt. De demissionaire NSC-bewindsmannen hebben een wet in de maak die dat regelt. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de plannen.

54 minuten geleden
Kabinet komt met actieplan om innovatie aan te jagen

DEN HAAG (ANP) - Nederland blijft achter bij andere landen op het gebied van innovatie. Om het tij te keren, heeft het kabinet vrijdag na de ministerraad een actieplan gepresenteerd. Het doel daarvan is om op termijn 3 procent van het bruto binnenlands product te investeren in onderzoek en ontwikkeling. Daarvoor is nog bijna 15 miljard euro aan publieke en private investeringen nodig.

1 uur geleden
Shell mag diepzeeboringen uitvoeren voor westkust Zuid-Afrika

KAAPSTAD (ANP) - Shell mag maximaal vijf diepzeeboringen voor de westkust van Zuid-Afrika uitvoeren. Dat meldt Reuters op basis van een verklaring van het olie- en gasconcern. Eerdere pogingen van Shell om olie en gas te vinden langs de oostkust van het land werden nog belemmerd door rechtszaken. Zo zijn er onder meer zorgen over het onderwaterleven.

2 uur geleden
Levi's: ruim de helft van nodige jeans dit jaar al ingevoerd in VS

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Levi Strauss heeft al meer dan de helft van alle spijkerkleding voor de Amerikaanse markt die het jeansmerk dit jaar nodig denkt te hebben, geïmporteerd in de Verenigde Staten. Dat zei financieel topman Harmit Singh in een toelichting op de tweedekwartaalcijfers.

3 uur geleden