Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Birkenstock verwacht hogere omzet in eerste jaar na beursgang

Birkenstock verwacht hogere omzet in eerste jaar na beursgang

NEUSTADT (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Birkenstock verwacht dat de inkomsten van het sandalenmerk flink gaan stijgen dit jaar, geholpen door de vraag naar duurdere modellen en dichte schoenen. Het Duitse bedrijf verwacht dat de omzet in het beste geval met 18 procent stijgt tot bijna 1,8 miljard euro, maakte Birkenstock donderdag bekend in het eerste kwartaalcijferbericht sinds de beursgang in oktober.

Topman Oliver Reichert verwacht dat Birkenstock nog fors kan groeien, zei hij bij de bekendmaking van de kwartaalcijfers. Het merk wil uitbreiden in landen als China en India en meer soorten schoenen uitbrengen. De topman zegt zich niet te laten afschrikken door de "brede macro-economische achtergrond", zoals de inflatie.

Afgelopen zomer had de sandaal een gastrol in de populaire film Barbie. Hoofdrolspeelster Margot Robbie droeg een paar roze Birkenstocks, wat een grote hype rond het schoeisel aanwakkerde.

Teleurstellend debuut

Niet veel later maakte het bedrijf bekend naar de beurs in New York te gaan, waar het in oktober een teleurstellend debuut beleefde. De koers daalde de eerste dag bijna 13 procent. Eigenaar L Catterton, een Amerikaanse investeringsmaatschappij had gehoopt op meer, mede dankzij de Barbie-hype. Pas eind november bereikte het aandeel voor het eerst de introductieprijs van 46 dollar. Inmiddels hebben beleggers meer vertrouwen in het aandeel.

De geschiedenis van het merk gaat terug tot 1774, toen Johann Adam Birkenstock als schoenmaker werkte in de Duitse regio Hessen. De bekende Birkenstock-sandalen worden sinds de jaren zestig gemaakt, maar het bedrijf maakt ook producten als riemen en tassen. Die liggen wereldwijd in tientallen landen in de schappen.

Tot 2021 was het bedrijf in handen van de oprichtersfamilie. Toen kocht L Catterton, dat deels in handen is van luxeconcern LVMH, een meerderheidsbelang. Die overname maakte de weg vrij voor de beursgang van het merk.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

37 minuten geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

1 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

2 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

2 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

4 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

4 uur geleden
Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

4 uur geleden