Biotechnoloog Pharming onderuit op voorzichtig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Biotechbedrijf Pharming is donderdag op de aandelenbeurs van Amsterdam minder waard geworden. Beleggers schrokken van de gedaalde winst van het Leidse geneesmiddelenbedrijf. De algehele stemming was voorzichtig na de forse winsten op Europese beurzen van een dag eerder, toen optimisme over een mogelijk staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland de overhand kreeg.
Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in onderhandelingen met Oekraïne echter tegen. Wel gaan de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder.
Beleggers verwerkten ook het rentebesluit van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Zoals verwacht ging het belangrijkste rentetarief met een kwart procentpunt omhoog. De Fed verwacht de rente later dit jaar verder te verhogen om de erg hoge inflatie tegen te gaan.
Pharming
De AEX-index stond rond het middaguur 0,4 procent hoger op 706,47 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 1.030,81 punten. De beurs in Frankfurt verloor 0,5 procent terwijl Parijs en Londen tot 0,7 procent wonnen.
Pharming verloor dik 8 procent aan beurswaarde. Het bedrijf boekte vorig jaar een 58 procent lagere winst door forse investeringen in het op de markt zetten van een nieuw medicijn tegen een zeldzame ziekte. De omzet daalde ook licht, omdat door de coronapandemie tijdelijk minder mensen met angio-oedeem werden behandeld met Pharmings belangrijkste geneesmiddel ruconest.
Deliveroo
Maaltijdbezorger Deliveroo kwam ook met jaarresultaten en won in Londen ruim 10 procent. De concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (plus 0,7 procent) verwerkte vorig jaar bijna driekwart meer bestellingen dan in 2020. Het verlies werd ook groter en topman Will Shu waarschuwde dat de inflatie en het einde van lockdowns voor minder harde groei zullen zorgen.
Mediaconcern RTL Group won 0,7 procent na het bekendmaken van een recordwinst op een gestegen jaaromzet. Het moederbedrijf van RTL Nederland en Videoland haalde meer abonnees voor zijn streamingdiensten binnen en verdiende meer aan tv-reclame.
Olie werd weer duurder, wat olie- en gasconcerns Shell, BP en TotalEnergies winsten tot 2 procent opleverde. Een vat Brentolie steeg 4,7 procent in prijs tot 102,67 dollar per vat en Amerikaanse olie werd 4,2 procent duurder op 99,34 dollar per vat. De euro was 1,1050 dollar waard, tegen 1,1009 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
6 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
6 uur geleden