Biotechnoloog Pharming maakt opvolger De Vries bekend
LEIDEN (ANP) - Pharming heeft een nieuwe topman bekendgemaakt. Fabrice Chouraqui volgt Sijmen de Vries op, die zestien jaar leidinggaf aan het Leidse biotechnologische bedrijf.
De Vries kondigde in oktober vorig jaar zijn vertrek aan bij het beursgenoteerde bedrijf. Hij zei toen dat het het juiste moment was "om plaats te maken voor een opvolger". De Vries treedt terug uit de raad van bestuur zodra de aandeelhouders Chouraqui hebben benoemd.
De 54-jarige Chouraqui, geboren in Frankrijk, heeft de Amerikaanse nationaliteit. Tot voor kort werkte hij bij een van de grootste biotechnologie-investeringsmaatschappijen in de Verenigde Staten. "Ik voel me vereerd dat ik de leiding van Pharming mag overnemen, voortbouwend op het sterke fundament, en dat ik kan aantreden op een moment waarop ik Pharming kan voortstuwen naar de volgende groeifase op het gebied van zeldzame aandoeningen", zegt hij in een verklaring.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
4 uur geleden