Biotechnoloog Pharming maakt koerssprong op Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Biotechnoloog Pharming was maandag een van de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De biotechnoloog leek te profiteren van het koopadvies, afgegeven door zakenbank Jefferies. Het aandeel sloot daarop 10,5 procent hoger.
Verder was de stemming op het Damrak wisselend. De AEX-index sloot de handelsdag 0,3 procent hoger op 894,72 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 876,85 punten. De beurzen in Londen en Parijs kregen er tot 0,7 procent bij, Frankfurt daalde 0,2 procent.
Techinvesteerder Prosus steeg 2,5 procent, mede als gevolg van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong waarin het bedrijf grote belangen heeft. Ook olie- en gasconcern Shell (plus 2,5 procent) eindigde hoger in de AEX. Tussen de sterkste dalers stonden dataleverancier RELX (min 1,9 procent) en telecomconcern KPN (min 1,5 procent).
Lufthansa
Defensiebedrijven met een beursnotering in Europa noteerden minnen. Zo verloren het Duitse Rheinmetall en het Zweedse Saab respectievelijk 6 procent en 5,9 procent. Beleggers verwerkten uitspraken van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem waren de gesprekken die hij voerde met de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump en de Franse president Emmanuel Macron over de situatie in Oekraïne "goed en productief".
Op de beurs in Frankfurt daalde Lufthansa 0,4 procent. Het Duitse luchtvaartconcern gaat in Portugal een werkplaats bouwen voor zijn onderhoudstak, heeft het maandag bekendgemaakt. De fabriek 35 kilometer ten zuiden van Porto moet eind 2027 klaar zijn. In de nieuwe vestiging wil Lufthansa de capaciteit voor het repareren van vliegtuig- en motoronderdelen verder uitbreiden.
Vivendi
Vivendi steeg in Parijs 1,2 procent. De aandeelhouders van het Franse media- en entertainmentconcern hebben ingestemd met het afsplitsen van drie onderdelen. Reclame- en communicatiebureau Havas zal als gevolg daarvan naar de beurs in Amsterdam worden gebracht, tv-productiebedrijf Canal+ naar die in Londen, en Louis Hachette Group, een bedrijf waarin de activiteiten op het gebied van uitgeverij en distributie zijn samengebracht, wordt in Parijs genoteerd.
De euro was 1,0583 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 68,68 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 72,43 dollar.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
5 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
8 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
9 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 dag geleden