Biotechnoloog Pharming maakt koerssprong op Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Biotechnoloog Pharming was maandag een van de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De biotechnoloog leek te profiteren van het koopadvies, afgegeven door zakenbank Jefferies. Het aandeel sloot daarop 10,5 procent hoger.
Verder was de stemming op het Damrak wisselend. De AEX-index sloot de handelsdag 0,3 procent hoger op 894,72 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 876,85 punten. De beurzen in Londen en Parijs kregen er tot 0,7 procent bij, Frankfurt daalde 0,2 procent.
Techinvesteerder Prosus steeg 2,5 procent, mede als gevolg van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong waarin het bedrijf grote belangen heeft. Ook olie- en gasconcern Shell (plus 2,5 procent) eindigde hoger in de AEX. Tussen de sterkste dalers stonden dataleverancier RELX (min 1,9 procent) en telecomconcern KPN (min 1,5 procent).
Lufthansa
Defensiebedrijven met een beursnotering in Europa noteerden minnen. Zo verloren het Duitse Rheinmetall en het Zweedse Saab respectievelijk 6 procent en 5,9 procent. Beleggers verwerkten uitspraken van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem waren de gesprekken die hij voerde met de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump en de Franse president Emmanuel Macron over de situatie in Oekraïne "goed en productief".
Op de beurs in Frankfurt daalde Lufthansa 0,4 procent. Het Duitse luchtvaartconcern gaat in Portugal een werkplaats bouwen voor zijn onderhoudstak, heeft het maandag bekendgemaakt. De fabriek 35 kilometer ten zuiden van Porto moet eind 2027 klaar zijn. In de nieuwe vestiging wil Lufthansa de capaciteit voor het repareren van vliegtuig- en motoronderdelen verder uitbreiden.
Vivendi
Vivendi steeg in Parijs 1,2 procent. De aandeelhouders van het Franse media- en entertainmentconcern hebben ingestemd met het afsplitsen van drie onderdelen. Reclame- en communicatiebureau Havas zal als gevolg daarvan naar de beurs in Amsterdam worden gebracht, tv-productiebedrijf Canal+ naar die in Londen, en Louis Hachette Group, een bedrijf waarin de activiteiten op het gebied van uitgeverij en distributie zijn samengebracht, wordt in Parijs genoteerd.
De euro was 1,0583 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 68,68 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 72,43 dollar.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
10 uur geleden