Biotechnoloog Pharming maakt koerssprong op Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Biotechnoloog Pharming was maandag een van de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De biotechnoloog leek te profiteren van het koopadvies, afgegeven door zakenbank Jefferies. Het aandeel sloot daarop 10,5 procent hoger.
Verder was de stemming op het Damrak wisselend. De AEX-index sloot de handelsdag 0,3 procent hoger op 894,72 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 876,85 punten. De beurzen in Londen en Parijs kregen er tot 0,7 procent bij, Frankfurt daalde 0,2 procent.
Techinvesteerder Prosus steeg 2,5 procent, mede als gevolg van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong waarin het bedrijf grote belangen heeft. Ook olie- en gasconcern Shell (plus 2,5 procent) eindigde hoger in de AEX. Tussen de sterkste dalers stonden dataleverancier RELX (min 1,9 procent) en telecomconcern KPN (min 1,5 procent).
Lufthansa
Defensiebedrijven met een beursnotering in Europa noteerden minnen. Zo verloren het Duitse Rheinmetall en het Zweedse Saab respectievelijk 6 procent en 5,9 procent. Beleggers verwerkten uitspraken van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem waren de gesprekken die hij voerde met de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump en de Franse president Emmanuel Macron over de situatie in Oekraïne "goed en productief".
Op de beurs in Frankfurt daalde Lufthansa 0,4 procent. Het Duitse luchtvaartconcern gaat in Portugal een werkplaats bouwen voor zijn onderhoudstak, heeft het maandag bekendgemaakt. De fabriek 35 kilometer ten zuiden van Porto moet eind 2027 klaar zijn. In de nieuwe vestiging wil Lufthansa de capaciteit voor het repareren van vliegtuig- en motoronderdelen verder uitbreiden.
Vivendi
Vivendi steeg in Parijs 1,2 procent. De aandeelhouders van het Franse media- en entertainmentconcern hebben ingestemd met het afsplitsen van drie onderdelen. Reclame- en communicatiebureau Havas zal als gevolg daarvan naar de beurs in Amsterdam worden gebracht, tv-productiebedrijf Canal+ naar die in Londen, en Louis Hachette Group, een bedrijf waarin de activiteiten op het gebied van uitgeverij en distributie zijn samengebracht, wordt in Parijs genoteerd.
De euro was 1,0583 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 68,68 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 72,43 dollar.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
8 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
14 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden