Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biotechnoloog Pharming maakt koerssprong op Damrak na koopadvies

Biotechnoloog Pharming maakt koerssprong op Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnoloog Pharming was maandag een van de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam. De biotechnoloog leek te profiteren van het koopadvies, afgegeven door zakenbank Jefferies. Het aandeel sloot daarop 10,5 procent hoger.

Verder was de stemming op het Damrak wisselend. De AEX-index sloot de handelsdag 0,3 procent hoger op 894,72 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 876,85 punten. De beurzen in Londen en Parijs kregen er tot 0,7 procent bij, Frankfurt daalde 0,2 procent.

Techinvesteerder Prosus steeg 2,5 procent, mede als gevolg van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong waarin het bedrijf grote belangen heeft. Ook olie- en gasconcern Shell (plus 2,5 procent) eindigde hoger in de AEX. Tussen de sterkste dalers stonden dataleverancier RELX (min 1,9 procent) en telecomconcern KPN (min 1,5 procent).

Lufthansa

Defensiebedrijven met een beursnotering in Europa noteerden minnen. Zo verloren het Duitse Rheinmetall en het Zweedse Saab respectievelijk 6 procent en 5,9 procent. Beleggers verwerkten uitspraken van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem waren de gesprekken die hij voerde met de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump en de Franse president Emmanuel Macron over de situatie in Oekraïne "goed en productief".

Op de beurs in Frankfurt daalde Lufthansa 0,4 procent. Het Duitse luchtvaartconcern gaat in Portugal een werkplaats bouwen voor zijn onderhoudstak, heeft het maandag bekendgemaakt. De fabriek 35 kilometer ten zuiden van Porto moet eind 2027 klaar zijn. In de nieuwe vestiging wil Lufthansa de capaciteit voor het repareren van vliegtuig- en motoronderdelen verder uitbreiden.

Vivendi

Vivendi steeg in Parijs 1,2 procent. De aandeelhouders van het Franse media- en entertainmentconcern hebben ingestemd met het afsplitsen van drie onderdelen. Reclame- en communicatiebureau Havas zal als gevolg daarvan naar de beurs in Amsterdam worden gebracht, tv-productiebedrijf Canal+ naar die in Londen, en Louis Hachette Group, een bedrijf waarin de activiteiten op het gebied van uitgeverij en distributie zijn samengebracht, wordt in Parijs genoteerd.

De euro was 1,0583 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 68,68 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 72,43 dollar.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

8 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

10 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

11 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

14 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

14 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

15 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

16 uur geleden