Biotechnoloog Moderna ligt op koers met coronamiddel
CAMBRIDGE (ANP/RTR) - De Amerikaanse biotechonderneming Moderna verwacht volgende maand de eerste gegevens te rapporteren van proeven met een kandidaat-medicijn tegen corona. Met dat vooruitzicht is het bedrijf een van de de eerste farmaceutische concerns dat een stip op de horizon zet als het gaat om het toetsen van de effectiviteit van een vaccin.
Moderna is een van de koplopers als het gaat om de wereldwijde zoektocht naar een coronavaccin. Een onafhankelijke commissie zal naar verwachting in november een tussentijdse evaluatie uitvoeren van de lopende studie in een laat stadium met 30.000 vrijwilligers.
In de tweede helft van november verwacht Moderna de gevraagde veiligheidsgegevens van het middel van twee maanden aan de Amerikaanse Food and Drug Administration te kunnen presenteren. Daarna zal het een aanvraag voor een vergunning voor noodgebruik indienen.
WHO
Moderna sloot overeenkomsten met de Amerikaanse regering en verschillende andere landen voor leveringen van het vaccin. Ook is het bedrijf in gesprek met de Wereldgezondheidsorganisatie WHO. Dan gaat het naast leveringen ook om de prijs.
Moderna, dat nog geen goedgekeurde producten op de markt heeft, is een van de weinige bedrijven in de laatste tests voor het vaccin, samen met grote medicijnfabrikanten zoals Johnson & Johnson en Pfizer Inc. Volgens Moderna-topman Stéphane Bancel staat het bedrijf voor zijn belangrijkste jaar in zijn bestaan als het middel in 2021 op de markt komt.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
6 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
8 uur geleden