Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscopen na de staking: schema 2024 nog niet helemaal zeker

Bioscopen na de staking: schema 2024 nog niet helemaal zeker

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse bioscopen lijken nog weinig problemen te ondervinden van de gevolgen van de grote Hollywoodstakingen, die maandenlang de opnames van films en series platlegden. Dat stellen de Nederlandse Vereniging van Bioscopen en Filmtheaters (NVBF) en Pathé, de grootste filmexploitant van Nederland. Maar de effecten zijn mogelijk in de nabije toekomst wél merkbaar.

"Je ziet nu nog relatief weinig effect van de stakingen in de bioscopen", stelt voorzitter Boris van der Ham van de NVBF. "De enige grote film die echt is uitgesteld en die niet in november uitkwam, was Dune II. Grote Amerikaanse titels als Wonka en Aquaman II zijn gewoon in december in de bioscopen te zien."

Ook Pathé ziet nog niet veel problemen, stelt een woordvoerder. "Naast grote Amerikaanse filmtitels vertonen wij ook vele films die in Europa worden gemaakt. Deze producties zijn gewoon doorgegaan", legt ze uit. Zo vertoont Pathé deze weken naast grote Amerikaanse films als Napoleon en The Hunger Games ook Europese titels als Coup de Chance, Une Année Difficile en La Ragazza del Futuro. Ook Nederlandse films als Hardcore Never Dies en meerdere sinterklaastitels trekken veel publiek. "En dit aanbod wordt in de kerstdagen nog uitgebreid met grote films als De Tatta's 2 en Bon Bini Holland 4."

Doorschuiven blockbusters

De NVBF vermoedt wel dat de programmering in 2024 periodes gaat kennen waarin minder grote Hollywoodreleases uitkomen. "We kunnen dat effect nog niet helemaal overzien, de meeste producties zijn inmiddels weer opgestart", stelt Van der Ham. "Maar ik vermoed wel dat er blockbusters zijn die omdat ze nog niet klaar zijn worden doorgeschoven naar 2025. In dat geval zullen de Nederlandse bioscopen zeker gaan zoeken naar mooie films uit andere delen van de wereld."

Ook Pathé kan het hele releaseschema van 2024 nog niet volledig overzien. "We zien dat er, zoals gebruikelijk, vanuit studio's en distributeurs nog wat verschuivingen plaatsvinden in de filmreleases", stelt de woordvoerder. "Maar wij hebben er alle vertrouwen in dat er ook in 2024 voldoende mooie releases te zien zijn in onze bioscopen. Denk hierbij aan toptitels als Despicable Me 4, Joker: Folie à Deux, Deadpool 3 en Gladiator 2."

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

2 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

3 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

9 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

10 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

11 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

12 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

13 uur geleden