Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscopen bieden meer films over mensen van kleur aan

Bioscopen bieden meer films over mensen van kleur aan

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse bioscopen vertonen vanaf donderdag drie recente films waarin verhalen worden verteld vanuit het perspectief van mensen van kleur. Door het oplaaien van de Black Lives Matter-beweging de afgelopen weken is er veel vraag naar bioscoopfilms over dit thema, meldt distributeur WW Entertainment.

Het gaat om het romantische drama Queen & Slim, de protestfilm Selma en roadmovie Green Book, die twee jaar geleden een plank vol Oscars won. De titels zijn in vele tientallen zalen door heel Nederland te zien.

Queen & Slim vertelt over twee zwarte tieners (Daniel Kaluuya en Jodie Turner-Smith) die tijdens hun eerste Tinder-date worden aangehouden door een racistische witte agent. De confrontatie heeft een dodelijke afloop en het tweetal besluit samen op de vlucht te slaan. Ondertussen gaat het filmpje van de dubieuze arrestatie viral en zorgt voor een kettingreactie in het land.

Selma en Green Book zijn allebei films die op waargebeurde verhalen zijn gebaseerd. Selma van Ava DuVernay vertelt over de protestmarsen die Martin Luther King in 1965 in Alabama organiseerde om te ijveren voor stemrecht voor zwarte Amerikanen. Green Book gaat over een zwarte pianist (Mahershala Ali) die een racistische chauffeur (Viggo Mortensen) inhuurt voor zijn tournee door het zuiden van de VS.

Meer uit Binnenland

Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

31 minuten geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

34 minuten geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

1 uur geleden
Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

1 uur geleden
Korpsleiding erkent fouten in onderzoek naar 'glurende' agenten

DRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.

2 uur geleden
Wethouder Hardenberg: COA heeft twee weken om locaties te sluiten

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.

4 uur geleden
Marineschip Evertsen wordt definitief ingezet op Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.

4 uur geleden