Bioscopen bieden meer films over mensen van kleur aan
HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse bioscopen vertonen vanaf donderdag drie recente films waarin verhalen worden verteld vanuit het perspectief van mensen van kleur. Door het oplaaien van de Black Lives Matter-beweging de afgelopen weken is er veel vraag naar bioscoopfilms over dit thema, meldt distributeur WW Entertainment.
Het gaat om het romantische drama Queen & Slim, de protestfilm Selma en roadmovie Green Book, die twee jaar geleden een plank vol Oscars won. De titels zijn in vele tientallen zalen door heel Nederland te zien.
Queen & Slim vertelt over twee zwarte tieners (Daniel Kaluuya en Jodie Turner-Smith) die tijdens hun eerste Tinder-date worden aangehouden door een racistische witte agent. De confrontatie heeft een dodelijke afloop en het tweetal besluit samen op de vlucht te slaan. Ondertussen gaat het filmpje van de dubieuze arrestatie viral en zorgt voor een kettingreactie in het land.
Selma en Green Book zijn allebei films die op waargebeurde verhalen zijn gebaseerd. Selma van Ava DuVernay vertelt over de protestmarsen die Martin Luther King in 1965 in Alabama organiseerde om te ijveren voor stemrecht voor zwarte Amerikanen. Green Book gaat over een zwarte pianist (Mahershala Ali) die een racistische chauffeur (Viggo Mortensen) inhuurt voor zijn tournee door het zuiden van de VS.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
2 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
17 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
21 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
22 uur geleden