Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscoopketen AMC hard omhoog op Wall Street na overnamegeruchten

Bioscoopketen AMC hard omhoog op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Bioscoopketen AMC is op de beurs in New York 13 procent meer waard geworden. Beleggers reageerden op een artikel van nieuwssite Intersect waarin staat dat webwinkelconcern Amazon het bedrijf overweegt te kopen. Er zou nog geen bod zijn gedaan, maar het techbedrijf zou AMC-bioscopen willen gebruiken om door Amazon geproduceerde films onder de aandacht te brengen.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. De Dow-Jonesindex zakte 0,1 procent tot 32.394,25 punten. De bredere S&P 500 verloor 0,2 procent tot 3971,27 punten en de voornamelijk op techbedrijven gerichte Nasdaq zakte 0,5 procent tot 11.716,08 punten.

Beleggers zochten naar richting, nu het lastig te voorspellen is welke stappen centrale banken zoals de Federal Reserve zetten bij aanstaande rentevergaderingen. Door de onrust rond enkele omgevallen Amerikaanse banken verlenen financieel dienstverleners mogelijk minder krediet, wat de inflatie kan afremmen. Maar als blijkt dat banken weer volop geld uitlenen, blijft het nodig om de rentes verder te verhogen om de inflatie af te remmen.

Alibaba

In dat licht waren nieuwe cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen opvallend. Het sentiment verbeterde in maart sterk, terwijl economen in doorsnee op een lichte verslechtering hadden gerekend.

Naast AMC was het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba een opvallende stijger met een winst van ruim 14 procent. Het bedrijf, onder andere bekend van AliExpress, kondigde aan zich in zes hoofdonderdelen op te splitsen die uiteindelijk zelf een beursnotering moeten krijgen.

Ruimtevaartbedrijf van Richard Branson

Lyft verloor bijna 8 procent, na eerder op de dag nog op forse winst te hebben gestaan. Beleggers reageerde teleurgesteld toen de aanstaande topman David Risher verklaarde het bedrijf niet te willen verkopen.

Virgin Orbit kelderde zeker 28 procent. Het ruimtevaartbedrijf van de bekende Britse zakenman en miljardair Richard Branson verlengde opnieuw het onbetaalde verlof van bijna alle werknemers om uit de financiële problemen te komen. Virgin Orbit is in de problemen gekomen na de mislukte eerste lancering van een ruimteraket vanuit West-Europa eerder dit jaar.

Calvin Klein

Modebedrijf Phillips-Van Heusen (PVH) maakte een koerssprong van 20 procent. De eigenaar van kledingmerken als Calvin Klein, Tommy Hilfiger en Karl Lagerfeld boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht.

De euro was 1,0847 dollar waard, tegenover 1,0844 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,44 dollar per vat. Brentolie steeg ook 0,9 procent tot 78,83 dollar.

Meer uit Financieel

Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

37 minuten geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

46 minuten geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

1 uur geleden
Wall Street opent hoger na forse verliesbeurt om Groenland-ruzie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.

1 uur geleden
Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

2 uur geleden
Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

2 uur geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

3 uur geleden