Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscoopketen AMC hard omhoog op Wall Street na overnamegeruchten

Bioscoopketen AMC hard omhoog op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Bioscoopketen AMC is op de beurs in New York 13 procent meer waard geworden. Beleggers reageerden op een artikel van nieuwssite Intersect waarin staat dat webwinkelconcern Amazon het bedrijf overweegt te kopen. Er zou nog geen bod zijn gedaan, maar het techbedrijf zou AMC-bioscopen willen gebruiken om door Amazon geproduceerde films onder de aandacht te brengen.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. De Dow-Jonesindex zakte 0,1 procent tot 32.394,25 punten. De bredere S&P 500 verloor 0,2 procent tot 3971,27 punten en de voornamelijk op techbedrijven gerichte Nasdaq zakte 0,5 procent tot 11.716,08 punten.

Beleggers zochten naar richting, nu het lastig te voorspellen is welke stappen centrale banken zoals de Federal Reserve zetten bij aanstaande rentevergaderingen. Door de onrust rond enkele omgevallen Amerikaanse banken verlenen financieel dienstverleners mogelijk minder krediet, wat de inflatie kan afremmen. Maar als blijkt dat banken weer volop geld uitlenen, blijft het nodig om de rentes verder te verhogen om de inflatie af te remmen.

Alibaba

In dat licht waren nieuwe cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen opvallend. Het sentiment verbeterde in maart sterk, terwijl economen in doorsnee op een lichte verslechtering hadden gerekend.

Naast AMC was het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba een opvallende stijger met een winst van ruim 14 procent. Het bedrijf, onder andere bekend van AliExpress, kondigde aan zich in zes hoofdonderdelen op te splitsen die uiteindelijk zelf een beursnotering moeten krijgen.

Ruimtevaartbedrijf van Richard Branson

Lyft verloor bijna 8 procent, na eerder op de dag nog op forse winst te hebben gestaan. Beleggers reageerde teleurgesteld toen de aanstaande topman David Risher verklaarde het bedrijf niet te willen verkopen.

Virgin Orbit kelderde zeker 28 procent. Het ruimtevaartbedrijf van de bekende Britse zakenman en miljardair Richard Branson verlengde opnieuw het onbetaalde verlof van bijna alle werknemers om uit de financiële problemen te komen. Virgin Orbit is in de problemen gekomen na de mislukte eerste lancering van een ruimteraket vanuit West-Europa eerder dit jaar.

Calvin Klein

Modebedrijf Phillips-Van Heusen (PVH) maakte een koerssprong van 20 procent. De eigenaar van kledingmerken als Calvin Klein, Tommy Hilfiger en Karl Lagerfeld boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht.

De euro was 1,0847 dollar waard, tegenover 1,0844 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 73,44 dollar per vat. Brentolie steeg ook 0,9 procent tot 78,83 dollar.

Meer uit Financieel

VNO-NCW noemt stijgende energieprijzen 'natuurlijk zorgelijk'

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW noemt de snelle stijging van de energieprijzen "natuurlijk zorgelijk". Een woordvoerder van de ondernemersorganisatie laat weten dat er "nauw overleg" is met het kabinet en de leden.

15 minuten geleden
Brussel hoopt met kleine kernreactoren op 'industriële doorbraak'

STRAATSBURG (ANP) - Kleine kernreactoren zouden weleens voor een "industriële doorbraak" kunnen zorgen in Europa, zo staat in een strategie van de Europese Commissie. Deze kleine modulaire kernreactoren, ook wel SMR's genoemd, zouden al begin 2030 in de lidstaten moeten verrijzen, schrijft de Commissie. Daar is wel genoeg geld, mankracht, een sterke toeleveringsketen en snelle afgifte van vergunningen voor nodig, aldus de Commissie.

37 minuten geleden
Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

1 uur geleden
Vervoersbranche maakt zich zorgen over gestegen brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.

1 uur geleden
Dwangsommen tot 10 miljoen euro voor Meta

AMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.

1 uur geleden
Ook KLM verhoogt ticketprijzen om scherp gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.

1 uur geleden
Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

1 uur geleden