Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscoopketen AMC gaat bitcoins accepteren als betaalmiddel

Bioscoopketen AMC gaat bitcoins accepteren als betaalmiddel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bioscoopketen AMC wil voor het einde van het jaar bitcoins accepteren als betaalmiddel. Dat heeft topman Adam Aron gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het bedrijf. De bitcoin is de laatste weken bezig met een opmars.

De waarde van de belangrijke cryptomunt is de afgelopen week met 19 procent gestegen. Daarmee is de digitale munt bijna 46.000 dollar waard. Toch is de waarde van de munt nog ver verwijderd van de piek van medio april. Toen werd de bitcoin voor bijna 65.000 dollar verhandeld.

Daarna ging de koers hard omlaag. Dat kwam volgens deskundigen onder meer omdat Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Daarnaast besloot de Chinese overheid om streng op te treden tegen zogeheten bitcoinminers. Inmiddels is het sentiment veranderd maar volgens cryptokenners blijft er veel onzekerheid in de markt.

Reddit-aandelen

AMC kwam maandag nabeurs met resultaten die beter waren dan verwacht. Toch worden de bioscopen nog steeds veel minder druk bezocht dan voor de uitbraak van het coronavirus. Het aandeel AMC handelt dinsdag voor opening van de Amerikaanse beurzen fors hoger.

AMC is een zogeheten Reddit-aandeel, vernoemd naar internetforum Reddit waar de beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Kleine particuliere beleggers zetten de beurswaarde van het bedrijf eerder dit jaar ook al veel hoger en zadelden daardoor professionele beleggers die speculeren op een koersdaling, zogeheten shortsellers, op met flinke verliezen.

Meer uit Financieel

Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

22 minuten geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

39 minuten geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

42 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

1 uur geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

1 uur geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

2 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

2 uur geleden