Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscoopgroep Kinepolis ontvangt minder bezoekers door corona

Bioscoopgroep Kinepolis ontvangt minder bezoekers door corona

BRUSSEL (ANP) - Bioscoopgroep Kinepolis kreeg in het eerste kwartaal door de coronacrisis in totaal bijna 10 procent minder bezoekers over de vloer. Vooral in Frankrijk, Canada en Spanje daalde de bezoekersaantallen fors. In Nederland bleef de daling beperkt tot 1 procent.

Wat mee speelt in die beperkte daling in Nederland, is dat voordat Kinepolis zijn zalen noodgedwongen moest sluiten, er juist meer bezoekers naar de bioscopen trokken. Zo'n 1 miljoen gingen in die periode bij Kinepolis naar de film, een stijging van 15 procent in vergelijking met een jaar eerder. In totaal ontving Kinepolis in de periode voor corona 7,9 miljoen bezoekers, 12 procent meer dan een jaar terug.

Kinepolis moest het vooral hebben van successen als Bad Boys for Life, 1917 en Sonic The Hedgehog. Ook werden er diverse lokale films gedraaid. In Nederland waren de meest succesvolle lokale titels De beentjes van Sint Hildegard en April, May en June.

Ernstige impact

Over heel 2020 verwacht de bioscoopgroep een "ernstige impact" op zijn resultaten, afhankelijk van de duur van de opgelegde sluiting in de verschillende landen. Om de crisis door te komen levert het management loon in en wordt de uitbetaling van de toplonen en bonussen uitgesteld.

Kinepolis, dat 18 vestigingen heeft in Nederland, bouwt momenteel ook nog twee nieuwe bioscopen in ons land: een bioscoop met 6 zalen in de wijk Schalkwijk in Haarlem en een complex in Leidschendam met 11 zalen. In Nederland mogen de bioscoopzalen op 1 juni weer openen.

Meer uit Financieel

Horeca in India bang voor sluitingen door gebrek aan kookgas

NEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).

1 uur geleden
AEX-index stevig hoger na forse daling olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een stevige winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zal de oorlog met Iran "snel voorbij" zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

1 uur geleden
Winst Volkswagen keldert naar laagste niveau sinds 2016

WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog duizenden banen in Duitsland extra te schrappen.

1 uur geleden
Europese gasprijs behoorlijk omlaag na uitspraken Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.

1 uur geleden
Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

ROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.

2 uur geleden
Vertrouwen producenten daalt in februari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.

2 uur geleden
Dieselprijs voor het eerst boven de 2,50 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.

2 uur geleden