Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscoopgroep Kinepolis ontvangt minder bezoekers door corona

Bioscoopgroep Kinepolis ontvangt minder bezoekers door corona

BRUSSEL (ANP) - Bioscoopgroep Kinepolis kreeg in het eerste kwartaal door de coronacrisis in totaal bijna 10 procent minder bezoekers over de vloer. Vooral in Frankrijk, Canada en Spanje daalde de bezoekersaantallen fors. In Nederland bleef de daling beperkt tot 1 procent.

Wat mee speelt in die beperkte daling in Nederland, is dat voordat Kinepolis zijn zalen noodgedwongen moest sluiten, er juist meer bezoekers naar de bioscopen trokken. Zo'n 1 miljoen gingen in die periode bij Kinepolis naar de film, een stijging van 15 procent in vergelijking met een jaar eerder. In totaal ontving Kinepolis in de periode voor corona 7,9 miljoen bezoekers, 12 procent meer dan een jaar terug.

Kinepolis moest het vooral hebben van successen als Bad Boys for Life, 1917 en Sonic The Hedgehog. Ook werden er diverse lokale films gedraaid. In Nederland waren de meest succesvolle lokale titels De beentjes van Sint Hildegard en April, May en June.

Ernstige impact

Over heel 2020 verwacht de bioscoopgroep een "ernstige impact" op zijn resultaten, afhankelijk van de duur van de opgelegde sluiting in de verschillende landen. Om de crisis door te komen levert het management loon in en wordt de uitbetaling van de toplonen en bonussen uitgesteld.

Kinepolis, dat 18 vestigingen heeft in Nederland, bouwt momenteel ook nog twee nieuwe bioscopen in ons land: een bioscoop met 6 zalen in de wijk Schalkwijk in Haarlem en een complex in Leidschendam met 11 zalen. In Nederland mogen de bioscoopzalen op 1 juni weer openen.

Meer uit Financieel

Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

39 minuten geleden
Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

1 uur geleden
CNV hekelt afschaffing compensatie ontslagvergoeding zieken

UTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.

1 uur geleden
Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

3 uur geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

16 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

17 uur geleden