Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscoopgroep Kinepolis ontvangt minder bezoekers door corona

Bioscoopgroep Kinepolis ontvangt minder bezoekers door corona

BRUSSEL (ANP) - Bioscoopgroep Kinepolis kreeg in het eerste kwartaal door de coronacrisis in totaal bijna 10 procent minder bezoekers over de vloer. Vooral in Frankrijk, Canada en Spanje daalde de bezoekersaantallen fors. In Nederland bleef de daling beperkt tot 1 procent.

Wat mee speelt in die beperkte daling in Nederland, is dat voordat Kinepolis zijn zalen noodgedwongen moest sluiten, er juist meer bezoekers naar de bioscopen trokken. Zo'n 1 miljoen gingen in die periode bij Kinepolis naar de film, een stijging van 15 procent in vergelijking met een jaar eerder. In totaal ontving Kinepolis in de periode voor corona 7,9 miljoen bezoekers, 12 procent meer dan een jaar terug.

Kinepolis moest het vooral hebben van successen als Bad Boys for Life, 1917 en Sonic The Hedgehog. Ook werden er diverse lokale films gedraaid. In Nederland waren de meest succesvolle lokale titels De beentjes van Sint Hildegard en April, May en June.

Ernstige impact

Over heel 2020 verwacht de bioscoopgroep een "ernstige impact" op zijn resultaten, afhankelijk van de duur van de opgelegde sluiting in de verschillende landen. Om de crisis door te komen levert het management loon in en wordt de uitbetaling van de toplonen en bonussen uitgesteld.

Kinepolis, dat 18 vestigingen heeft in Nederland, bouwt momenteel ook nog twee nieuwe bioscopen in ons land: een bioscoop met 6 zalen in de wijk Schalkwijk in Haarlem en een complex in Leidschendam met 11 zalen. In Nederland mogen de bioscoopzalen op 1 juni weer openen.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

7 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

7 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

7 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

7 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

11 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

11 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

12 uur geleden